Obserwuj w Google News

Kinga Kwiecień straciła kolejną pracę. Była prezenterka "Wiadomości" zaliczała wpadki

2 min. czytania
27.06.2022 14:04

Kinga Kwiecień to dziennikarka, która w maju ubiegłego roku przeszła z "Wiadomości" do kanału Wydarzenia 24, dla którego prowadziła serwisy sportowe. Jak podaje serwis Wirtualne Media, Kwiecień została już zdjęta z anteny. Dziennikarka zaliczała wpadki.

Kinga Kwiecień
fot. Instagram.com/ Kinga Kwiecień

Kinga Kwiecień w maju ubiegłego roku przeszła z Wiadomości TVP do kanału Wydarzenia 24. Prowadziła tam serwisy sportowe. Według serwisu Wirtualne Media, dziennikarka niedawno została zdjęta z anteny. Kinga Kwiecień zaliczała wpadki, myląc nazwy  klubów sportowych. Jak donosi serwis Wirtualne Media, niedługo po debiucie w stacji została upomniana przez kierownictwo za wtopy związane z poprawną wymową nazw klubów sportowych.

Zobacz też:  Pożar w siedzibie TVP. Na miejsce dotarło sześć zastępów strażackich

 Kinga Kwiecień straciła kolejną pracę. Była prezenterka "Wiadomości" zaliczała wpadki

"Myliła ich [klubów – red.] nazwy. Przeczytała np. Chemik Polis zamiast Chemik Police [nazwa kobiecego klubu siatkarskiego z siedzibą w Policach – przyp. red.]. Szkoda, że nie przeczytała Chemik Policja" - powiedział jeden z dziennikarzy Polsatu w rozmowie z Wirtualne Media.

Choć Kwiecień straciła posadę prezenterki serwisu, wciąż jest wydawcą. Być może w przyszłości wróci też na antenę.

Wymieniona wcześniej wpadka, nie jest jednak pierwszą, zaliczoną przez Kingę Kwiecień. Dwa lata temu prezenterka błędnie odczytała wyniki konkursu festiwalu w Opolu. Powiedziała wtedy:

"Nagrodę Anny Jantar wygrał Kamil Czeszel. Decyzją publiczności wygrała Izabela, yyy, Czeszel. Przepraszam, Izabela... yyy... To był wieczór wyjątkowy, w którym zobaczyliśmy największe opolskie przeboje".

Warto też dodać, że Kinga Kwiecień odpowiada za reportaż z udziałem Christiana Paula, który na antenie TVP zachwycał się stylem Agaty Dudy. Jak się okazuje, była to fikcyjna postać.

Galeria
9 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS