Zamknij

Keira Knightley nie wystąpi w rozbieranych scenach, jeśli reżyserem będzie mężczyzna

26.01.2021 07:48

Keira Knightley mówi to, co myśli i nie boi się poruszać publicznie ciężkich tematów. 35-letnia aktorka w jednym z wywiadów stwierdziła, że nie rozbierze się w filmie, jeśli reżyserem będzie mężczyzna. "Częściowo wynika to z próżności, po części zaś to kwestia męskiej narracji w tych filmach" - wyjaśniła.

Keira Knightley
fot. Invision/Invision/East News

Keira Knighley to jedna z najpopularniejszych aktorek swojego pokolenia. Gwiazda ma na swoim koncie mnóstwo świetnych ról, a reżyserzy wciąż o nią zabiegają. Jednak po tym co powiedziała, panom reżyserom może być ciężko przekonać ją do grania w rozbieranych scenach. Gwiazda zapowiedziała, że nie wystąpi nago w filmie, jeśli produkcję będzie kręcić mężczyzna.

"Częściowo wynika to z próżności, po części zaś to kwestia męskiej narracji w tych filmach. Czuję się bardzo niekomfortowo, próbując się wpisać w męski punkt widzenia" - powiedziała Keira w wywiadzie dla podcastu Chanel Connects.

Jak zmieniły się gwiazdy kultowego filmu "Love Actually"? [FOTO]

Keira Knightley nie rozbierze się w filmie, jeśli reżyserem będzie mężczyzna

Warto podkreślić, że od czasu gdy Keira po raz pierwszy została mamą, czyli od 2015 roku, do jej kontraktów filmowych dodawana jest klauzula, na podstawie której może odmówić pokazywania ciała.

Aktorka nie ukrywa, że bardziej komfortowo czuje się, grając w filmie, gdy za kamerą stoi kobieta. Tym bardziej, jeśli produkcja dotyczyłaby tematu macierzyństwa.

"Gdyby chodziło o film o macierzyństwie i o tym, jak twoje ciało, które niby znasz, nagle się zmienia, jak jest inne po porodzie niż przed nim, to byłabym całkowicie chętna do zagrania w tym, ale reżyserem powinna być kobieta, która by to zrozumiała" - powiedziała Keira. 35-letnia gwiazda dodała też, że jej wypowiedź nie oznacza, że już nigdy nie rozbierze się w filmie.

"To nie jest tak, że absolutnie, w każdej sytuacji odmawiam występowania w tego typu scenach. Odmawiam, kiedy za kamerą stoi mężczyzna" - wyznała.

Keira Knightley na swoim koncie ma role w takich filmach jak m.in. "Anna Karenina", "Duma i uprzedzenie" czy 'Piraci z Karaibów". Prywatnie jest mamą dwóch córeczek.

loader

RadioZet.pl