Zamknij

Katarzyna Figura z córkami w DDTVN. Koko i Kashmir są już dorosłe. Czym się obecnie zajmują? [FOTO]

Judyta Wanicka
14.03.2022 11:26

Katarzyna Figura i jej córki Koko i Kaszmir były gośćmi programu "Dzień Dobry TVN". Dziewczyny pojawiły się w telewizji po dłuższej nieobecności, żeby opowiedzieć o tym, jak teraz wygląda ich życie i z czym wiążą swoją przyszłość.

Katarzyna Figura z córkami
fot. Wojciech Olszanka/East News

Katarzyna Figura ma troje dzieci: 35-letniego Aleksandra ze związku z Janem Chmielewskim i dwie córki: Koko Claire i Kaszmir Amber, których ojcem jest amerykański producent filmowy Kai Schoenhals. Rozwód aktorki z tym ostatnim został sfinalizowany we wrześniu 2021 roku po wieloletniej batalii sądowej. W trakcie procesu gwiazda podjęła decyzję o przeprowadzce z córkami na Pomorze, gdzie znalazła zatrudnienie w trójmiejskim Teatrze Wybrzeże oraz jako wykładowca w Gdyńskiej Szkole Filmowej. 

Aktorka samodzielnie wychowuje dorastające córki. Koko i Kaszmir od pewnego czasu prowadza własne profile na Instagramie, gdzie można podziwiać ich aktualne zdjęcia. Nastolatki powoli wkraczają w dorosłe życie, a o tym, co u nich słychać i jakie mają plany odnośnie ścieżki zawodowej obie opowiedziały w ostatnim wydaniu "Dzień Dobry TVN", w którym gościły razem ze sławną mamą. 

Katarzyna Figura z córkami w "Dzień Dobry TVN". Co dzisiaj robią Koko i Kaszmir?

Katarzyna Figura nie kryje dumy ze swoich córek. Jak wyznała w programie, obie mają artystyczne dusze oraz naturalne zamiłowanie do teatru i kina. 

Są dla mnie wielką inspiracją. Od lat są też wiernymi widzami wszystkiego, co robię. Nie tylko filmy, ale w dużym stopniu teatr. To są nie tylko rzeczy, w których występuję, ale też często chodzimy wspólnie do kina czy teatru - powiedziała aktorka i podkreśliła, że pozwoliła córkom samodzielnie wybrać drogę życiową. 

17-letnia Kaszmir jest uczennicą drugiej klasy liceum. Na razie jest pochłonięta nauką i podróżowaniem. Zapytana o to, czy zamierza iść w ślady mamy, odparła, że na ten moment nie widzi się w zawodzie aktorskim. 

To chyba nie do końca dla mnie. Chcę sobie dać jak najwięcej czasu i przestrzeni na poznawanie siebie. To wszystko na pewno będzie się zmieniać - powiedziała w rozmowie z Małgorzatą Ohme i Filipem Chajzerem. 

Z kolei 19-letnia Koko postanowiła związać się z branżą filmową. Rok temu wyjechała do Paryża, żeby studiować reżyserię.

Mam już parę prac za sobą i dużo praktycznych zajęć, więc się dzieje - wyznała. 

W przyszłości chciałaby kręcić filmy, w których chętnie obsadzałaby swoją mamę. 

Przy okazji Katarzyna Figura zapowiedziała nowe przedsięwzięcie ze swoim udziałem. 22 marca, w dniu jej 60. urodzin, odbędzie się prapremiera monodramu Renaty Gorczyńskiej zatytułowanego "Take Five i Ja". 

Opowiadamy w pewnym sensie historię jazzu. Mówimy o "Take Five" i Davie Brubecku, który stworzył wiekopomny utwór jazzowy i jak sztuka wpływa na losy ludzi. Nawet w najtrudniejszych czasach, w jakich teraz się znajdujemy, sztuka i przekaz to jest pokarm dla duszy - zapowiedziała Katarzyna Figura.

Po spektaklu w gdańskim wieżowcu Olivia Star będzie miała miejsce aukcja, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie.