Zamknij

Runął dach u Katarzyny Dowbor. Konstrukcja nie wytrzymała pod naporem śniegu. "Meble zniszczone" [FOTO]

Judyta Wanicka
04.04.2022 14:28

Katarzyna Dowbor liczy straty po ostatnim ataku zimy. Prowadząca "Nasz nowy dom" straciła okazałą altanę w ogrodzie, która zawaliła się pod naporem śniegu. Zagrożona była także stajnia ze zwierzętami, ale na szczęście budynek ocalał. Prezenterka opublikowała zdjęcia zniszczeń. 

Katarzyna Dowbor
fot. Tomasz Urbanek/East News, Instagram:@katarzynadowbor

W pierwszych dniach kwietnia w Polsce nastąpił nieoczekiwany atak zimy. W wielu miejscowościach odnotowano rekordowo grubą warstwę śniegu, sięgającą blisko 30 cm. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przypomina jednak, że mokry śnieg zalegający na dachach to poważne zagrożenie dla konstrukcji budynku. Niebezpieczne obciążenia mogą doprowadzić do zawalenia dachów, a zsuwający się śnieg może uszkodzić rynny lub przygnieść przechodniów. Jeden metr kwadratowy 20-centymetrowej warstwy śniegu może ważyć nawet 20 kilogramów - ostrzega IMiGW.

Katarzyna Dowbor straciła altanę. Obiekt zawalił się pod naporem śniegu

Niestety o niszczycielskim działaniu pokrywy śnieżnej przekonała się Katarzyna Dowbor. Prezenterka, która na co dzień odnawia ludziom domostwa w programie "Nasz nowy dom", teraz sama będzie potrzebowała pomocy. W miniony weekend runęła altana w ogrodzie gwiazdy. Konstrukcja złożyła się jak domek z kart pod naporem mokrego śniegu, powodując zniszczenie rattanowych mebli i wszystkiego, co znajdowało się pod zadaszeniem. 

Tyle zostało z mojej altanki w ogrodzie. Po nocnych opadach mokrego śniegu rano zastałam taki widok - przekazała na Instagramie Katarzyna Dowbor, pokazując zdjęcia zniszczeń. 

Podobny los mógł spotkać inne budynki w obejściu, w tym stajnię, gdzie przebywały zwierzęta. Na szczęście prezenterka w porę uprzątnęła zalegający na dachu śnieg. 

Wszystkie meble ogrodowe zniszczone, połamane grube bale podtrzymujące dach. W nocy spadło prawie 30 centymetrów śniegu. Poranek zaczęłam od zagarniania go z dachu domu i stajni. Altanki nie zdążyłam niestety odśnieżyć. Ale i tak jestem szczęśliwa, że nie było pod nią nikogo z domowników - ludzi i zwierząt - i nie zawalił się dach nad stajniąProszę Was, odśnieżajcie swoje dachy, nie zostawiajcie tego na później, bo ja dopiero teraz zobaczyłam, ile może ważyć mokry śnieg - przestrzegła internautów gwiazda Polsatu. 

Katarzyna Dowbor nie jest jedyną znaną osoba, która ostatnio poniosła straty przez żywioł. W wyniku szalejących w lutym wichur ucierpiała luksusowa posiadłość Klaudii Halejcio. Pecha miała także Ola Żuraw z "Top Model", u której wiatr rozniósł ściany w odremontowanej nieruchomości