Zamknij

Karolina Brzuszczyńska straciła brata. Gwiazda "Top Model" zbierała pieniądze na jego leczenie. "Odpoczywaj"

26.07.2022 08:11

Karolina Brzuszczyńska zbierała pieniądze na leczenie chorującego na białaczkę brata. Niestety, uczestniczka 9. edycji "Top Model" poinformowała, że mężczyzna zmarł. Pożegnała go we wzruszającym wpisie.

Karolina Brzuszczyńska
fot. screen: Instagram @way.of.blonde

Karolina Brzuszczyńska zyskała dużą popularność dzięki udziałowi w 9. edycji "Top Model". Choć w programie nie odniosła wielkiego sukcesu, zyskała sympatię widzów i obecnie z powodzeniem radzi sobie jako influencerka, trenerka personalna i zawodniczka mieszanych sztuk walki. Prywatnie jest w związku z Agnieszką Skrzeczkowską, z którą pojawiła się na planie modowego show TVN. Para prowadzi w serwisie YouTube kanał "Power Girls" i otwarcie opowiada o swojej miłości. Karolina w maju 2022 roku postanowiła wykorzystać popularność, by zwrócić się do internautów z dramatycznym apelem. Prosiła o pomoc w zbiórce pieniędzy dla ukochanego brata Pawła, który chorował na białaczkę limfiblastyczną.

- Mój brat umiera… musimy w bardzo krótkim czasie uzbierać 1,5 mln złotych na jego leczenie. Mamy za mało czasu, by uzbierać tak dużą kwotę własnymi środkami, dlatego proszę Was o pomoc (...)  Wykryto u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną. W ciągu tego roku mój brat był kilkukrotnie jedną nogą po drugiej stronie. A my z rodziną czekaliśmy tylko na wieści ze szpitala. Po kolei każda z metod leczenia okazywała się nieskuteczna. Aż przyszedł czas na przeszczep, którego dawcą była moja siostra. Wpierw zaczął nabierać sił i pod koniec marca został wypuszczony ze szpitala. Kilka dni temu w trakcie badań kontrolnych okazało się, że przyczep się nie przyjął… - pisała na Instagramie.

Mimo zaangażowania internautów mężczyzny nie udało się uratować. Za pośrednictwem mediów społecznościowych Karolina pożegnała zmarłego brata.

Karolina Brzuszczyńska w żałobie. Gwiazda "Top Model" straciła ukochanego brata

Na profilu Karoliny Brzuszczyńskiej na Instagramie pojawił się wpis, w którym była gwiazda "Top Model" poinformowała o śmierci ukochanego brata.

- Braciszku byłeś dzielny, ale to była niesprawiedliwa walka…
Pamiętasz? To Ty zabrałeś mnie pierwszy raz nad morze. To z Tobą ulepiłam swojego największego bałwana w życiu. Rzucając zaklęcia, z moich uszu wyciągałeś w magiczny sposób moje ulubione słodycze. Zawoziłeś i odbierałeś mnie ze szkoły na ramie swojego roweru, kiedy rodzice pracowali do późna. Z Tobą słuchałam swoich pierwszych rapsów. Nie zapomnę, jak goniłeś mnie do sprzątania, zanim Mama wróci zmęczona do domu. Nauczyłeś mnie pierwszych podciągnięć na drążku, pompek, rzutów do kosza i headshotow w SC Go. Byłeś najlepszy człowiekiem na tej planecie. Kocham Cię, za dużo się wycierpiałeś, odpoczywaj - czytamy.

Brzuszczyńska zdradziła także, co stanie się z pieniędzmi ze zbiórki na leczenie.

- Pieniądze ze zbiórki na leczenie zostaną przekazane na inną chorą osobę. Niebawem dam znać w tej kwestii. Dziękuję za Wasze wsparcie - napisała.

Karolinie współczujemy bolesnej straty.