Obserwuj w Google News

Karol III wściekły na Donalda Trumpa. Były prezydent doprowadził do konfliktu

2 min. czytania
09.11.2022 12:10
Zareaguj Reakcja

Karol III jest zły na Donalda Trumpa. Brytyjski monarcha nie darzy sympatią byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, a ich konflikt trwa już jakiś czas. Okazuje się, że poszło o księżną Kate.

Król Karol III i Donald Trump
fot. Olif Scarff/AFP/East News, Andrew Harnik/Associated Press/East News

Karol III wściekły na Donalda Trumpa. Jak podaje Onet, nowa biografia Karola III ujawniła nieznane dotąd fakty dotyczące relacji monarchy z byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jak ujawniono, Trup miał się naśmiewać z księżnej Kate, co nie spodobało się jej teściowi.

Zobacz także:  Nowy sezon "The Crown" wywołuje kontrowersje. Premier wydał oświadczenie

Karol III wściekły na Donalda Trumpa. Były prezydent doprowadził do konfliktu

Brytyjska rodzina królewska nie przepada za Donaldem Trumpem. Taki wniosek można wyciągnąć po lekturze książki "The King: The Life of Charles III", nowej biografii brytyjskiego monarchy. Jak podaje Onet, brytyjskie media szczególnie upatrzyły sobie fragment, w którym opowiedziano o konflikcie Karola i Donalda Trumpa. Karol III stanął w obronie synowej, księżnej Kate, która została wyśmiana przez Trumpa.

Redakcja poleca

W 2012 roku francuski magazyn "Closer" opublikował zdjęcia księżnej Kate opalającej się bez stanika. Amerykański polityk miał wtedy ochoczo komentować to wydarzenie, zaznaczając, że Kate jest sama sobie winna.

Kto by nie zrobił Kate zdjęć, by zarobić dużo pieniędzy, skoro opalała się nago. Daj spokój Kate - miał powiedzieć Donald Trump.

Następnie niesforny polityk zastanawiał się, dlaczego księżna Kate stała nago nad basenem.

I wiem, że to Kate, to straszne, co zrobili, publikując te zdjęcia, ale jak mogła być tak głupia? - gdybał.

To sprawiło, że Karol wpadł w furię i postanowił, że nikt nie będzie obrażał jego rodziny. Brytyjska rodzina królewska postanowiła też zawalczyć w sądzie z francuskimi mediami. Ostatecznie proces wygrali i i otrzymali wysokie odszkodowanie.

Karol III chciał pozwać Donalda Trumpa

We wspomnianej książce pojawił się też fragment, w którym kamerdyner opowiedział o tym, że Karol i jego synowie, Harry i William, nie szczędzili wulgaryzmów w stronę Donalda Trumpa. Podobno rodzina królewska chciała go pozwać, ale ostatecznie odpowiednie dokumenty nie zostały złożone w sądzie.

Zobacz także:   Rebel Wilson została mamą. Chwali się zdjęciem córki, urodzonej z pomocą surogatki [ZDJĘCIA]

RadioZET.pl/Onet.pl

Jerzy Stuhr / Borys Szyc / Joanna Liszowska
11 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News / Artur Zawadzki/REPORTER / TRICOLORS/East News