Zamknij

Kabaret Skeczów Męczących przedstawił skecz o Odrze. Nie zostawili na rządzie suchej nitki? [WIDEO]

29.08.2022 14:33

Podczas Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej 2022 Kabaret Skeczów Męczących zaprezentował skecz dotyczący niedawnego zatrucia Odry. Komicy nie oszczędzili polskiego rządu i ironicznie odnieśli się do zachowania polityków.

Kabaret Skeczów Męczących
fot. screen: YouTube Polsat

Występy kabaretów cieszą się ogromną popularnością, zwłaszcza kiedy dotykają spraw aktualnych i budzących kontrowersje. Nie jest tajemnicą, że doświadczeni i utalentowani przedstawiciele tego fachu są w stanie wywołać gromki śmiech publiczności, nawet podejmując z pozoru banalne kwestie. Niezwykle wdzięcznym tematem żartów jest polityka i wpadki osób, które w pośredni sposób decydują o naszym codziennym życiu. Oczywiście najczęściej wyśmiewa się błędy i absurdalne pomysły bądź decyzje. Kabareciarzom wolno więcej, za fasadą humoru kryją się jednak często gorzkie przemyślenia.

W ostatnim czasie wiele mówiło się o programie kabaretu Neo-Nówka, który bezpardonowo uderzył w rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz Telewizję Polską. Skecz, w którym nie brakowało wulgaryzmów, wywołał oburzenie zwolenników partii rządzącej, jednak wiele osób doceniło jego przekaz.

- Kasę wywalają na lewo. 70 mln wywalili na wybory kopertowe. 2 mld idzie na tępą propagandę w TVP. Do tego Ostrołęka, CPK, Turów i inne przewałki. Wiesz, ile za te miliony można byłoby dzieci wyleczyć? A my jak te łosie zbieramy na akcjach charytatywnych, a rząd ma to wszystko w d*pie - słyszeliśmy ze sceny.

Do grona "antyrządowych" kabareciarzy może teraz dołączyć Kabaret Skeczów Męczących. Panowie postanowili odnieść się do tragedii związanej z zatruciem Odry, jednak ze znanym sobie poczuciem humoru.

Kabaret Skeczów Męczących atakuje rząd? Wystawili skecz o zatrudiu Odry

Kabaret Skeczów Męczących podczas Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej 2022 pokazał skecz, w którym odniósł się do zatrucia Odry. Niewątpliwa tragedia posłużyła komikom do żartów z rządzących.

- A może te ryby się po prostu potopiły?

- To jest kij, który ma sprawić, że rzeka się zawróci, żeby potem zgonić na Niemców - żartowali na scenie.

Nie zabrakło odniesień do TVP, która miała nie przekazywać informacji o zatruciu Odry w należyty sposób, a nawet parodii wypowiedzi wiceministra.

- Witam państwa bardzo serdecznie na konferencji prasowej. Jak obiecałem wczoraj, byłem w rzece i pływałem. Z informacji dobrych — woda jest ciepła, miejscami nawet parzy. Jak widzicie, nic mi nie jest. Więc można powiedzieć, że co groźne dla ryb, nie jest groźne dla człowieka - opowiadał kabareciarz, który wystąpił z "dodatkową" nogą.

To oczywiście nie pierwszy raz, kiedy członkowie kabaretu pozwolili sobie na żarty z rządu. Jednak w obliczu zatrucia Odry ich występ wydaje się wyjątkowo kontrowersyjny. Czyżby Neo-Nówka miała godnego rywala w kwestii wytykania rządzącym błędów i niedopatrzeń?