Obserwuj w Google News

Burza po politycznym skeczu Neo-Nówki w Koszalinie. "Dno, rozrywka dla prymitywów" [WIDEO]

3 min. czytania
01.08.2022 13:40
Zareaguj Reakcja

Kabaret Neo-Nówka wywołał kontrowersje skeczem wygłoszonym podczas imprezy w Koszalinie. Ostra satyra polityczna, uderzająca głównie w PiS i jego wyborców, wywołała spore kontrowersje. Członkowie grupy zabrali głos w sprawie skeczu. 

Neonówka
fot. YouTube/Neo-Nówka TV Oficjalny Kanał

Neo-Nówka była jedną z gwiazd Festiwalu Kabaretu, który odbył się w 30 lipca w Koszalinie. Znana wrocławska grupa, tworzona przez Romana Żurka, Michała Gawlińskiego i Radosława Bieleckiego, zaprezentował skecz kpiący z rządu, wyborców Prawa i Sprawiedliwości oraz Telewizji Polskiej. Po występie w sieci zawrzało. Część widzów uważa, że komicy przesadzili z żartami, a cały występ, zamiast dobrej zabawy, wywoła niesmak i zażenowanie. 

Redakcja poleca

Kabaret Neo-Nówka wywołał kontrowersje w Koszalinie 

Bohaterami skeczu "Wigilia 2022" byli ojciec i syn rozmawiający o spadku. W dyskusji pojawiło się jednak sporo odwołań do polityki. 

I was nikt nie kradł? Twój pierwszy złodziej, rudy lis, Donald Tusk, ogona podkulił, do Brukseli wyp****elił, teraz w reklamówki żarcia nabrał i nazad wrócił. I on teraz będzie przez lornetkę na Polskę patrzył - padło na scenie.

Dalej sypały się teksty uderzające w PiS i telewizję publiczną. 

Jesteś taki pożyteczny idiota. Oni ciebie w ciula robią, a ty się po prostu dajesz. A oni się bawią! Kasę wywalają na lewo. 70 mln wywalili na wybory kopertowe. 2 mld idzie na tępą propagandę w TVP. Do tego Ostrołęka, CPK, Turów i inne przewałki. Wiesz, ile za te miliony można byłoby dzieci wyleczyć? A my jak te łosie zbieramy na akcjach charytatywnych, a rząd ma to wszystko w d*pie - mówił kabaretowy syn. 

A później siedzą takie leszcze jak ty, a oni się bawią, mają to w d*ie. Bo właśnie tacy jak ty, łykają to i jeszcze w to wierzą. A ty jesteś tak zapatrzony. I cały czas masz jakichś wrogów. To Niemcy, to Żydzi, to Norwegowie, kobiety, LGBT. Najbardziej to się boisz gejów, a nic ci nie przeszkadza, że rząd cię r***a codziennie" - usłyszała koszalińska publiczność.

Występ zebrał gromkie brawa. W sieci zaczęto udostępniać co lepsze fragmenty skeczu. Nie wszystkim jednak spodobał się popis Neo-Neonówki. Grupie zarzucano prymitywny żart i żerowanie na podziałach. 

Ale dno, rozrywka dla prymitywów.

Było to największe g*wno w wykonaniu Neonówki. Brak dowcipu, finezji, "darcia łacha" z pisdz*elców, tylko prymitywny jazgot.

Obejrzałem Neonówkę. Niesamowita pogarda dla wyborców PiS, ukazująca ich w jak najgorszym świetle i jazda po księżach w obrzydliwym, seksualnym kontekście. Niczego się nie nauczyli. Nadal czują się lepsi. Dla nich nadal istnieje Polska A i B. Następne wybory też przegracie, chamy. 

Kiedyś kabarety miały swój poziom. Dzisiaj nie są już śmieszne tylko wulgarne. Do tego cały czas te same tematy: wjazdy na teściową, alkoholizm, księża i kościół, i polityków. Smoleń i Laskowik to był kabaret z prawdziwego zdarzenia. To jest gniot i treści dla motłochu.

Ja się wcale nie oburzam "wypocinami" tych pseudowesołków, ale dziwi mnie reakcja gawiedzi, niepotrafiącej odróżnić prawdziwego kabaretu politycznego od chały serwowanej na polityczne zapotrzebowanie, i jeszcze płacą im za te kretynizmy.

Wiemy, że nie wszyscy zrozumieją przesłanie tego skeczu i wywoła on skrajne emocje. Jednak nie możemy udawać, że nic się nie dzieje - skomentowali na Facebooku członkowie Neo-Nówki.   

Nagranie występu zostało udostępnione w całości na oficjalnym kanale Neo-Nówki na YouTube. Polsat nie wstawił skeczu grupy na swoje kanały. 

Gwiazdy zwolnione z TVP
8 Zobacz galerię
fot. Mateusz Grochocki/East News, VIPHOTO/East News, VIPHOTO/East News