Obserwuj w Google News

Już wiadomo, kiedy ukaże się biografia księcia Harry’ego. Tytuł wróży wielkie zamieszanie

2 min. czytania
27.10.2022 16:42
Zareaguj Reakcja

Do mediów trafiły wiadomości na temat daty premiery wyczekiwanej biografii księcia Harry'ego. Książka ukaże się na początku przyszłego roku. Pokazano także okładkę dzieła.

Harry Windsor
fot. James Manning/Associated Press/East News

Wielkimi krokami zbliża się premiera książki niezwykle wyczekiwanej przez fanów i obserwatorów brytyjskiej rodziny królewskiej. Mowa o biografii księcia Harry’ego, która zawierać będzie fragmenty jego pamiętników. Już wiadomo, kiedy dzieło pod wymownym tytułem „Spare” (co w wolnym tłumaczeniu oznacza po prostu „zbyteczny” czy „niepotrzebny”) pojawi się w sprzedaży. Tytuł ten bardzo wiele mówi o tym, jak czuł się Harry w rodzinie królewskiej.

Zobacz także: Paulina Smaszcz o pracy z Maciejem Kurzajewskim. „Wiedzieliśmy, że musimy się wspierać”

Już wiadomo, kiedy ukaże się biografia księcia Harry’ego. Podano datę

W sieci pojawiła się zapowiedź książki oraz data jej premiery. Pokazano również okładkę i – jak łatwo się domyślić – znajduje się na niej podobizna Harry’ego Windsora. Front utrzymany jest raczej w prostej stylistyce – widać po prostu twarz księcia i wymowny tytuł: „Spare”.

Z informacji zamieszczonych w sieci, wynika, że dzieło pojawi się w księgarniach 10 stycznia 2023 roku. Jak zapowiedziano, książka zostanie w wielu krajach na świecie i w 16 językach. Można zakładać, że cieszyć się będzie olbrzymim zainteresowaniem.

Redakcja poleca

Jest pewne, że biografia księcia Harry’ego wywoła olbrzymie zamieszanie. Już sam tytuł nie wróży nic dobrego. W książce z pewnością znajdzie się mnóstwo interesujących i dotąd nieznanych faktów na temat życia brytyjskich royalsów. Książka z pewnością rzuci także nowe światło zarówno na relację księcia z bratem, ojcem, a także zmarłą niedawno Elżbietą II, jak i ukaże nowe aspekty odejścia Harry’ego i Meghan z rodziny królewskiej.

Był to jeden z najbardziej przejmujących obrazów dwudziestego wieku: dwóch młodych chłopców, dwoje książąt idących za trumną matki, gdy świat przyglądał się temu w smutku – i przerażeniu. Kiedy Diana, księżna Walii, została pochowana, miliardy ludzi zastanawiało się, co książęta muszą myśleć i czuć – i jak potoczy się ich życie od tego momentu. Dla Harry’ego to w końcu ta historia. Dzięki surowej, niezachwianej uczciwości „Spare” jest przełomową publikacją pełną wglądu, objawienia, samoanalizy i ciężko wywalczonej mądrości na temat wiecznej mocy i miłości pomimo żalu – czytamy w zapowiedzi publikacji.