Obserwuj w Google News

Julia Pelc chciała popełnić samobójstwo. Queen of Black przedawkowała leki. "Nie mogę znieść hejtu"

Maciej Friedrich
2 min. czytania
28.04.2021 15:26

Julia Pelc, popularna youtuberka znana jako Queen of Black, przyznała, że próbowała popełnić samobójstwo. Internetowy hejt sprawił, że nastolatka postanowiła odebrać sobie życie i przedawkowała leki. W sieci zamieściła emocjonalny wpis.

Julia Pelc chciała popełnić samobójstwo
fot. Shutterstock.com

Youtuberzy od dawna nie są tylko interesującymi osobowościami, których twórczość można znaleźć w popularnym serwisie. Obecnie sieciowi twórcy to bardzo często celebryci, którzy mogą pochwalić się milionami fanów oraz ogromnymi dochodami. Postacie takie jak Friz czy członkowie Abstrachuje to już nie tylko osobowości internetowe, ale bogacze i wytrawni biznesmeni. Nic więc dziwnego, że kanały zakładają coraz młodsze osoby, które zazdroszczą sławy i pieniędzy. Część z nich tworzy materiały uważane za mocno kontrowersyjne. Wśród nich znajduje się Julia Pelc.

Nastolatka znana jest w sieci jako Queen of Black, a publikowane przez nią filmy nie każdemu rodzicowi przypadną do gustu. Na jej kanale możemy znaleźć tytuły takie jak "Mam 14 lat i tatuaż", "Byłam uzależniona od zioła?!' czy "Ilu mam byłych?". Z pewnością kanał Pelc nie jest dla wszystkich, jednak okazuje się, że na youtuberkę miała spaść tak wielka fala hejtu, że ta postanowiła odebrać sobie życie.

Redakcja poleca

Julia Pelc chciała popełnić samobójstwo przez hejt. Szczere wyznanie youtuberki

Kanał Julii niejednokrotnie był mocno krytykowany, a nastolatka najwyraźniej nie potrafi nie podchodzić do krytyki bardzo emocjonalnie. Nastolatka za pośrednictwem sieci przyznała, że hejt doprowadził ją do próby samobójczej.

- Wczoraj przedawkowałam leki, ponieważ było mi źle. Nie mogę znieść hejtu. Kiedyś ten hejt nie był taki (...) Dziękuję, Mateuszu Spysiński - o tym panu więcej już za moment - i inni komentatorzy, że doprowadziliście mnie do takiego stanu, że wylądowałam w szpitalu. Najprawdopodobniej czeka mnie odwyk albo psychiatryk na pół roku. (…) Moje życie aktualnie to papka najgorsza na świecie i próbuję to jakoś ukryć, ale tego się nie da ukryć. Ciężko strasznie. Chciałabym wytłumaczyć tę sytuację. Nie chcę robić z siebie ofiary, ale chcę was ostrzec, że kiedyś doprowadzicie do czyjegoś samobójstwa - emocjonalnie opisała sprawę.

Queen of Black nie ukrywa, że mimo młodego wieku ma już za sobą uzależnienie, boryka się także z problemami psychicznymi.

- Nie chcę tego zwalać na chorobę, ale choroba też się do tego przyczyniła. Sama nad tym nie panuję, mam nadzieję, że leki będą dobrze na mnie wpływać. (…) Chciałabym tym filmikiem poprosić o czystą kartę. Przyznałam się, że moje czyny były nie w porządku. Robiłam dużo samolubnych rzeczy, ale w głębi serca jestem dobrą osobą. Po prostu upadłam. (…) Już od wieku 9 lat mam problemy z głową. Byłam uzależniona. (…) Ja nie daję sobie rady. Mam borderline. (…) Staram się wrócić do normalności, walczę z chorobą, dajcie mi tę szansę - informowała fanów.

Pytanie, czy nastoletnia youtuberka nie powinna zrobić sobie przerwy i zająć się własnym zdrowiem.

ZOBACZ TAKŻE:  Samobójstwo: jak się zachować, gdy bliska osoba chce popełnić samobójstwo?