Obserwuj w Google News

Juan Joya Borja nie żyje. Legendarny komik i "król memów" miał 65 lat

2 min. czytania
29.04.2021 11:00
Zareaguj Reakcja

Juan Joya Borja nie żyje. W wieku 65 lat zmarł jeden z najpopularniejszych hiszpańskich komików, który zyskał międzynarodową sławę dzięki wywiadowi, który stał się hitem internetu. Długo zmagał się z poważną chorobą.

Shutterstock.com
fot. Juan Joya Borja nie żyje

Juan Joya Borja nie żyje. W wieku 65 lat w szpitalu Virgen del Rocío w Sewilli zmarł jeden z najpopularniejszych hiszpańskich komików i aktorów, doskonale znany fanom pod pseudonimem "El Risitas". Był popularną postacią telewizyjną, niestety, jego karierę przerwała choroba. W szpitalu przebywał od 2020 roku, lekarze byli zmuszeni amputować mu nogę, przeszedł także bardzo poważną operację z powodu powikłań naczyniowych.

- Jego życie nie jest zagrożone, teraz musi dojść do siebie - informowała gazeta "Diario de Sevilla".

Niestety, stało się inaczej. 28 kwietnia Borja został przetransportowany do innego szpitala. Komplikacje związane z chorobą doprowadziły do śmierci komika. Pożegnali go między innymi aktorzy i osoby z branży telewizyjnej, które miały okazję z nim współpracować.

Redakcja poleca

Juan Joya Borja nie żyje. Zmarł komik, którego śmiech uwielbiał cały świat

Juan Joya Borja zyskał w naszym kraju ogromną sławę za sprawą wywiadu, który pojawił się w sieci. Komik, opowiadając o swojej pracy jako pomocnik kucharza i straconych patelniach, często śmiał się w charakterystyczny sposób. To właśnie jego śmiech podbił internet, a w sieci pojawiła się ogromna ilość nagrań z przeróbkami wywiadu oraz memów, na których możemy oglądać roześmianego Juana. Dzięki internetowym parodiom Borja zyskał ogromną sławę i rozpoznawalność. Niestety, niedane nam będzie już słuchać kwiecistych wypowiedzi komika.