Zamknij

Joanna Przetakiewicz o ciężkiej chorobie Rinke Rooyensa. "Lekarze byli bezradni"

09.12.2020 12:17

Joanna Przetakiewicz opowiedziała o chorobie Rinke Rooyensa. Producent trafił do szpitala z ciężkim zapaleniem płuc. Szefowa La Manii wyznała, że stan męża pogorszył się do tego stopnia, że naszły ją czarne myśli. 

Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens
fot. TRICOLORS/East News

Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens mają za sobą burzliwy rok. Mimo że niedawno się pobrali,  musieli też zmierzyć się z dramatem. W marcu Rinke Rooyens trafił do szpitala z ciężkim zapaleniem płuc. Producent walczył o życie, bowiem kolejne antybiotykoterapie nie przynosiły skutku. Joanna Przetakiewicz wyznała w "Vivie!", że właśnie wtedy oświadczyła ukochanemu, że chce zostać jego żoną. Doszło prawie do cudownego ozdrowienia, ale zanim to się stało, producent programów "The Voice" długo znajdował się w beznadziejnym stanie. 

Związek Joanny Przetakiewicz i Rinke Rooyensa trwa od ponad dwóch lat. Projektantka i dyrektor kreatywna marki La Mania oficjalnie potwierdziła związek z holenderskim producentem latem 2018 roku. Para z dnia na dzień stała się języczkiem u wagi, dołączając do grona najgorętszych duetów w polskim show-biznesie. Wkrótce media obiegły informacje o zaręczynach, a jesienią tego roku - ślubie zwieńczonym widowiskową uroczystością w Amanzoe na Półwyspie Peloponeskim. Wśród zaproszonych znalazła się Kayah, była żona Rooyensa i matka jego 22-letniego syna Rocha. 

Rinke Rooyens ciężko zachorował. Joanna Przetakiewicz sprawiła, że stał się cud 

Joanna Przetakiewicz opowiedziała o chorobie Rinke Rooyensa

Dramatyczne chwile sprzed kilku miesięcy wciąż są żywe w pamięci Joanny Przetakiewicz. Projektantka wyznała w rozmowie z "Faktem", że gdy mimo leczenia stan narzeczonego z dnia na dzień się pogarszał, czuła się kompletnie bezradna. 

- Dostał jeden antybiotyk, nie zadziałał. Drugi, trzeci, czwarty to samo. Zero reakcji organizmu. Lekarze byli naprawdę bezsilni. Nie wiedzieli, co mają dalej robić - wspomina w rozmowie z dziennikarzem tabloidu szefowa La Manii. - To był taki moment, który może nie od razu, ale uświadamia nam kruchość życia. Może być wszystko wspaniale, a potem stajemy w obliczu sytuacji, na którą nie mamy wpływu i jesteśmy tak bezradni - dodała. 

Po ponad miesiącu walki szczęśliwym zrządzeniem losu stan Rinke Rooyensa wyszedł z choroby. Jak zapewniała w rozmowie z Plejadą Joanna Przetakiewicz, Rinke Rooyens nie ma obecnie żadnej aktywnej choroby. Musi jednak podwójnie na siebie uważać. Chociaż wszystko skończyło się dobrze, projektantka ma już dość wrażeń na ten rok. 

- Czułam, że siedzimy w rollercoasterze bez zapiętych pasów. Ten rok był takim rokiem ekstremalnych sytuacji: i przerażających i smutnych, i takich, które zakończyły się tym pięknym ślubem. (…) Całe koło się zamknęło - podsumowała w rozmowie z "Faktem".

Kayah pokazała syna. Roch Rooyens ma już 22 lata. Podobny do mamy?

loader