Zamknij

Joanna Kulig na Oscarach 2019: „To największa przygoda mojego życia”

Redakcja
25.02.2019 10:14

Joanna Kulig pojawiła się na oscarowej gali. Aktorka, która kilka dni temu urodziła dziecko, zagościła na ceremonii w Dolby Theatre w Los Angeles. Udzieliła też krótkiego wywiadu, w którym opowiedziała m.in. co myśli o przegranej „Zimnej wojny”. Zdradziła też swoje plany na przyszłość.

Joanna Kulig pojawiła się na oscarowej gali
fot. Instagram.com/ Joanna Kulig

Joanna Kulig na Oscarach

Joanna Kulig po roli w „Zimnej wojnie” wciąż ma swoje „pięć minut”. Aktorka może pochwalić się też zupełnie nową rolą, bo kilka dni temu powitała na świecie pierwsze dziecko. Joanna Kulig pojawiła się jednak z ekipą „Zimnej wojny” na widowni. Mimo że nominowany w trzech kategoriach film nie zdobył żadnej statuetki, aktorka nie ukrywała w rozmowie z dziennikarzami, że „cieszy się tym, co tutaj się dzieje i jest szczęśliwa”. 36-letnia aktorka opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie zarówno z przygotowań do Oscarów, jak i z samej gali. Trzeba przyznać, że macierzyństwo jej służy.

Joanna Kulig komentuje przegraną „Zimnej wojny”

Aktorka odniosła się również do największego rywala „Zimnej wojny” – „Romy”, która zdobyła tytuł najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

– „Roma” zabrała wszystkie nasze nominacje, co mogę powiedzieć. Ale to też piękny film! Dwa czarno-białe filmy, akurat szkoda, że w tym samym czasie są. Czasem tak bywa – mówiła  aktorka. Dodała też, że mimo braku nagrody jest po prostu szczęśliwa, że mogła być na gali razem z resztą filmowej ekipy.

 Było bardzo wzruszająco, że możemy tu wszyscy być. Wspaniałe uczucie, bardzo jestem dumna, szczęśliwa i wzruszona – podkreślała.

Joana Kulig dodała też, że mimo dużego zamieszania wokół jej osoby, stara się podchodzić do niego ze spokojem, a na razie cieszyć się po prostu macierzyństwem.

 Spokojnie do tego wszystkiego podchodzę, na razie skupiam się na macierzyństwie. Cieszę się tym, co się tutaj dzieje, i jestem naprawdę bardzo szczęśliwa. Przygoda od [festiwalu filmowego – przyp. red.] Cannes do tego momentu to największa przygoda mojego życia – i zawodowo, i prywatnie – mówiła Kulig.

RadioZET.pl/ TVN24.pl/ SW