Obserwuj w Google News

Joanna Koroniewska oskarżana o anoreksję. Gwiazda zwróciła uwagę na poważny problem

2 min. czytania
23.04.2021 13:01
Zareaguj Reakcja

Joanna Koroniewska na swoim Instagramie porusza różne tematy, m.in. wyglądu i zdrowego trybu życia. Aktorka należy do grona szczupłych kobiet. Niestety, czasem musi tłumaczyć się ze smukłej sylwetki. Jak napisała w instagramowym poście, oskarżenia o anoreksję są na porządku dziennym.

Joanna Koroniewska
fot. Artur Zawadzki/ Reporter/ East News

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor prowadzą zdrowy tryb życia. Choć obydwoje należą do szczupłych osób, to właśnie Joanna Koroniewska najczęściej musi tłumaczyć się ze smukłej figury. Ostatnio na swoim Instagramie pokazała naturalne zdjęcie w bikini, okraszając je szczerym wpisem.

"Zauważyłam też pewną zbieżność. Im częściej pokazuję tutaj swoją sylwetkę, tym więcej osób zaczyna podważać to, czy jestem zdrowa?! Szczupłość a czasem chudość niektórym kojarzy się z chorobami" - zaczęła Koroniewska.

Zobacz też: Joanna Koroniewska w spodniach marki Born2be. Wiemy, ile kosztuje ten model

Joanna Koroniewska oskarżana o anoreksję. Gwiazda zwróciła uwagę na poważny problem

Gwiazda "M jak miłość" zdradziła, że regularnie jest oskarżana o chorowanie na anoreksję. "Oskarżanie mnie o anoreksję jest już na porządku dziennym. Miałam nawet taką dyskusję, ( do znalezienia w komentarzach) z osobą, która sama mając dziecko, zarzucała mi tę śmiertelną chorobę. Między nami wytworzyła się dyskusja, bo przecież Ona sama była mamą. Co mnie zszokowało, jak łatwo ludzie wydają bezpodstawne opinie o innych.
Po długiej wymianie zdań zrozumiała mój punkt widzenia i mnie przeprosiła, ale jestem przekonana, że na początku nie zdawała sobie sprawy z siły swoich zarzutów" - podkreśla Koroniewska.

Aktorka zwróciła też uwagę na jeszcze jeden problem. Chodzi o temat bodyshamingu.

"Cały czas się zastanawiam, dlaczego o tym pisze się rzadziej a przecież  #bodyshaming dotyka także osób (zbyt) szczupłych. Dostaję od Was naprawdę wiele takich wiadomości...Szczupły czy wręcz chudy wcale nie mysi oznaczać niezdrowy. Każdy ma swoją definicję dbania o siebie i każdy ma prawo wyglądać tak jak chce. O ile to prowadzi do zdrowia. Rzecz jasna. Jakie to piękne, że możemy się różnić. Najważniejsze moim zdaniem żyć w zgodzie z sobą, a moja sylwetka jest jedynie wypadkową dbania o siebie, a nie celem samym w sobie.
Peace And love. Ja bardzo namawiam Was do ruchu właśnie dlatego, że pół życia spędziłam na kanapie i wiem, że WARTO to zmienić! W każdym wieku!!Od tego momentu mniej choruję i mam dużo lepsze wyniki badań! Kochani! Przytulam WSZYSTKICH! Ogromnie mocno! Bądźmy dla siebie INSPIRACJĄ, motywacją, ale też pamiętajmy, że po jednej i drugiej stronie barykady są wrażliwi ludzie" - zaapelowała Joanna Koroniewska. Zgadzacie się z nią?