Zamknij

Joanna Jabłczyńska o mobbingu w TVN. Gwiazda "Na Wspólnej" skomentowała oskarżenia Wendzikowskiej

03.10.2022 13:11

Joanna Jabłczyńska zdecydowała się odnieść do kwestii rzekomego mobbingu w TVN. Gwiazda "Na Wspólnej" skomentowała sprawę nie tylko jako aktorka, ale także prawniczka. Jak ocenia współpracę ze stacją?

Joanna Jabłczyńska / Anna Wendzikowska
fot. screen: Instagram @joannajablczynska / YouTube Anna Wendzikowska

Anna Wendzikowska, oskarżając swoich byłych pracodawców o mobbing, wywołała w mediach prawdziwą burzę. Była gwiazda "Dzień Dobry TVN" w obszernym wpisie poinformowała, że padła ofiarą gnębienia, poniżania, a nawet przemocy, co przepłaciła depresją i myślami samobójczymi. Choć stacja opublikowała oficjalne oświadczenie w sprawie, nadal musi mierzyć się z falą krytyki. Telewizja Polska nie czekała długo i ostro zaatakowała konkurencję, pojawiają się także kolejne wypowiedzi dotyczące rzekomych nadużyć. W rozmowie z portalem Plotek kontrowersyjną kwestię zdecydowała się skomentować Joanna Jabłczyńska.

Joanna Jabłczyńska o mobbingu w TVN. Gwiazda "Na Wspólnej" zgadza się z Wendzikowską?

Joanna Jabłczyńska od 2003 roku wciela się w postać Marty w "Na Wspólnej", uważana jest za jedną z największych gwiazd serialu. Portal Plotek postanowił zapytać aktorkę, czy spotykała się z mobbingiem podczas pracy na planie.

- Jestem poza ich strukturą. (...) Z mojego doświadczenia jako radcy prawnego wiem, że w umowach z TVN-em jako załącznik jest dołączana polityka m.in. antymobbingowa - poinformowała Joanna.

Jabłczyńska jest także prawniczką i radcą prawnym, w 2019 roku założyła własną kancelarię. Jako specjalistka postanowiła wypowiedzieć się na temat mobbingu. Jej zdaniem oskarżenia łatwo jest rzucić, ale o wiele trudniej może być je udowodnić.

- Reprezentowałam klientów mojej kancelarii w sprawach dotyczących mobbingu i wiem, jak trudno w tym zakresie uzyskać satysfakcjonujący wynik końcowy postępowania. Mobbing nadal jest niezwykle trudny do udowodnienia przed sądem, przede wszystkim dlatego, iż potencjalni świadkowie najczęściej nadal pracują dla pracodawcy, u którego ofiara doświadczyła mobbingu - oceniła.

Gwiazda "Na Wspólnej" znajduje się "poza strukturą" TVN, ponieważ zatrudniona jest nie przez stację, ale firmę Fremantle, przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją telewizyjną i filmową.