Zamknij

Jennifer Aniston pomaga Ukrainie. Gwiazda "Przyjaciół" wspiera zbiórkę zorganizowaną przez Polaków [FOTO]

Maciej Friedrich
08.03.2022 15:13

Jennifer Aniston to kolejna hollywoodzka gwiazda, której nie jest obojętny los zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. Gwiazda "Przyjaciół" zachęciła do wsparcia polskiej zbiórki darów dla uchodźców.

Jennifer Aniston
fot. screen: YouTube

Jennifer Aniston to aktorka, której raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Jednak z największych hollywoodzkich gwiazd zyskała międzynarodową popularność dzięki roli w kultowym serialu "Przyjaciele", prawdziwym popkulturowym zjawisku, które przyniosło jej statuetki Emmy i Złotego Globu. To jednak niejedyna kreacja gwiazdy, mogliśmy oglądać ją w takich hitach jak "Bruce Wszechmogący", "Dorwać byłą", "Szefowie wrogowie" czy "Sztuka zrywania". Od 2019 roku możemy oglądać ją w popularnym serialu "The Morning Show", w tym samym roku pojawiła się także w komedii kryminalnej Netflixa "Zabójczy rejs".

Rosyjska napaść na Ukrainę to niezwykle dramatyczne wydarzenie w światowej historii. Nasi wschodni sąsiedzi bohatersko bronią swojej ojczyzny, ale brutalne działania agresorów powodują ogromne zniszczenia i przynoszą coraz więcej ofiar. Używanie broni zakazanej przez międzynarodowe traktaty i mordowanie cywilów jest haniebne, rzesze ludzi uciekają przed piekłem wojny do Polski, gdzie na szczęście mogą liczyć na wsparcie. Polacy stawiani są obecnie za wzór, robiąc wszystko, by zapewnić uchodźcom komfort i bezpieczeństwo. Możemy przy tym liczyć na wsparcie zagranicznych gwiazd. Wśród nich znalazła się także Aniston.

Zobacz też. Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official

Jennifer Aniston pomaga Ukrainie. Gwiazda "Przyjaciół" nagłośniła polską zbiórkę

Na profilu Jennifer Aniston na Instagramie pojawił się wpis, w którym aktorka informuje o zorganizowanej w Polsce zbiórce na rzecz uchodźców z Ukrainy. Gwiazda podkreśliła, że zebrane przedmioty z pewnością zostaną spożytkowane zgodnie z przeznaczeniem.

- Dostawy wysyłane do tego magazynu w Polsce są dostarczane w koordynacji z siłami zbrojnymi Ukrainy, co stanowi gwarancję, że trafią do najbardziej potrzebujących. Każde pudło powinno być oznakowane "Help Ukraine" i opatrzone co zawiera: leki, ubrania, żywność, pomoc humanitarna. Przesyłki najlepiej adresować na polski adres: Pol-Cel Rampa Brzeska 63, 22-100 Chełm - czytamy.

W poście Jennifer oznaczyła Małgorzatę Szumowską i Stinga, który także zaangażował się w pomoc Ukrainie. Podobnie uczyniła jedna z najpopularniejszych par Hollywood. Mila Kunis i Ashton Kutcher przekazali na pomoc Ukraińcom trzy miliony dolarów. Aniston obserwuje na Instagramie prawie 40 milionów użytkowników, jej apel jest więc niezwykle ważny.

Jennifer Aniston
fot. screen: Instagram / jenniferaniston