Obserwuj w Google News

Jędrzejak o depresji i zaburzeniach lękowych: "„Mam świadomość, że ta choroba może wrócić"

2 min. czytania
20.06.2022 16:01
Zareaguj Reakcja

Bartosz Jędrzejak to prezenter "Dzień Dobry TVN", który otwarcie mówi o tym, że zmagał się z depresją oraz zaburzeniami lękowymi. W rozmowie z "CoZaTydzień" zdradził m.in., jak się obecnie czuje.

Bartek Jędrzejak
fot. Instagram.com/ Bartek Jędrzejak

Bartek Jędrzejak jakiś czas temu zdradził, że mierzył się z zaburzeniami psychicznymi. Gwiazdor „Dzień Dobry TVN” przeszedł depresję oraz zaburzenia lękowe. W rozmowie z „CoZaTydzień” Jędrzejak podkreślił, że można żyć normalnie mimo takich zaburzeń. Pogodynek ma jednak świadomość, że choroba może powrócić.

"Ja się czuję dobrze, czuję się świetnie, oczywiście mam świadomość, że ta choroba może wrócić, ale jest naprawdę cudownie, fajnie, moje życie bardzo się zmieniło, tempo, także wszystko jest w porządku" – podkreśla Jędrzejak.

Zobacz też: Bartek Jędrzejak żegna kolegę. 29-letni dziennikarz TVN został zamordowany. „Ile jeszcze?”

Jędrzejak o depresji i zaburzeniach lękowych: "Mam świadomość, że ta choroba może wrócić"

Bartosz Jędrzejak powiedział, że publiczne wyznanie na temat depresji nie było dla niego łatwe.

"Osobiście to jest za dużo i tak jestem osobą publiczną, ludzie mnie oglądają, może mówienie o chorobach takich osobistych, jest zbyt mocnym otworzeniem się, ale wiesz, co mnie do tego przekonuje?" -  wyjaśnił.

Mimo wszystko wiele osób dziękuje pogodynkowi za to, że otworzył się i opowiedział o swoim schorzeniu. Przekonuje to inne osoby, które mają symptomy choroby, aby również i one skorzystały z pomocy specjalistów.

To jest wiadomość, którą dostałem wczoraj, które dostaje codziennie: "Z całego serca dziękuję za ten wywiad, naprawdę jestem w totalnym rozpadzie, a wszystko, co usłyszałem, opisuje moją sytuację. W poniedziałek postaram się zgłosić do psychiatry, dziękuję za pozytywną energię, którą otrzymałem". - powiedział w rozmowie z „CoZaTydzień”.

Niestety, jak się okazuje, choroba negatywnie wpłynęła na kontakty i znajomości prezentera.

"Wiesz, gdybym ci teraz powiedział, że mam nowotwór, że mam anginę, chodząc po schodach skręciłem nogę, to myślę, że na 99% wiedziałabyś, jak się zachować. Przytuliłabyś, powiedziała, że będzie dobrze, a gdybym ci teraz powiedział, że mam depresję i nerwicę lękową, to nie wiem, czy wiedziałabyś, jak się zachować, co powiedzieć" - zdradził.

gwiazdy które działają charytatywnie
10 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS

Jeśli podejrzewasz u siebie lub u kogoś bliskiego depresję, przeżywasz trudny czas, dopada Cię wiele złych myśli - poproś o pomoc. Poniżej znajdziesz numery, pod którymi otrzymasz profesjonalne wsparcie.
Pomoc w kryzysie psychicznym:

Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel.  22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)

ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania - tel.  22 484 88 01

Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel.  22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)

Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)