Zamknij

Jednak to zrobiła. Królowa Elżbieta II zaskoczyła poddanych [FOTO]

02.06.2022 18:13

To właśnie dziś Wielka Brytania świętuje platynową rocznicę panowania królowej Elżbiety II. W ostatnich dniach wiele mówiło się o coraz gorszym zdrowiu monarchini. A jednak ona zaskoczyła poddanych.

Królowa Elżbieta II
fot. JONATHAN BRADY/AFP/East News

Królowa Elżbieta II 21 kwietnia skończyła 96 lat. Jest nie tylko najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii, ale także najdłużej panująca żyjącą głową państwa na całym świecie. Monarchini przez lata świetnie sprawowała swoje królewskie obowiązki i mimo upływu lat starała się uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach, które wiązały się ze sprawowaniem obowiązków. Niestety, zarówno śmierć jej ukochanego męża, księcia Filipa, jak i przejście koronawirusa, a także podeszły już wiek sprawiły, że Elżbieta II w ostatnich miesiącach coraz rzadziej opuszczała pałac.

Przed obchodami jej platynowego jubileuszu zachodziły zasadne obawy, że królowa Elżbieta w ogóle nie weźmie w nich udziału -  a nawet może nie pojawić się na słynnym balkonie Pałacu Buckingham.

Zobacz także: Grupa ludzi zakłóciła obchody platynowego jubileuszu królowej Elżbiety. Interweniowała policja [FOTO]

Jednak to zrobiła. Królowa Elżbieta zaskoczyła poddanych

Na szczęście królowa Elżbieta II nie zawiodła poddanych i pojawiła się na swoim jubileuszu. Wraz z rodziną miała okazję także machać z balkonu. Obok niej zobaczyć można było m.in. księcia Karola z Camillą, a także księcia Williama i Kate Middleton z dziećmi.

Przy okazji jubileuszu królowej Elżbiecie II wykonano też nowy portret, na którym widać, że monarchini jest w dobrej formie. Zdjęcie wykonano 25 maja w zamku w Windsorze. W krótkim komunikacie, który pojawił się przy portrecie, opublikowanym w social mediach, królowa dziękuje wszystkim za zaangażowanie, związane z organizacją jej jubileuszu.

Dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w zwoływanie wspólnot, rodzin, sąsiadów i przyjaciół, by wspólnie świętowali mój Platynowy Jubileusz w Wielkiej Brytanii i całej Wspólnocie. „Wiem, że dzięki tej okazji powstanie wiele szczęśliwych wspomnień. Ta dobra wola wciąż mnie inspiruje i mam nadzieję, że nadchodzące dni będą okazją do zastanowienia się nad wszystkim, co osiągnęliśmy w ciągu ostatnich siedemdziesięciu lat, patrząc w przyszłość z pewnością siebie i entuzjazmem - brzmią słowa monarchini.

Królowa Elżbieta II
fot.

Instagram/royalfamily/screen

Jubileusz Elżbiety II
fot.

Instagram/royalfamily/screen

Parada
fot.

Instagram/royalfamily/screen