Obserwuj w Google News

Jakimowicz wściekł się na TVN za reportaż o JPII. Padło kuriozalne porównanie!

2 min. czytania
26.10.2022 12:37
Zareaguj Reakcja

Jarosław Jakimowicz zrugał TVN24 za reportaż o tuszowaniu pedofilii w Kościele przez Jana Pawła II. Celebryta z TVP Info stanął w obronie papieża Polaka i zaatakował stację mocnym wpisem, w którym przypomniał m.in. o skandalu z Kamilem Durczokiem. 

Jarosław Jakimowicz
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Jarosław Jakimowicz, po zakończeniu barwnej przygody show-biznesem, usiłuje odnaleźć się w roli komentatora na antenie TVP Info. Były gwiazdor "Młodych wilków" współprowadzi program w "W kontrze" oraz regularnie wypowiada się w "Jedziemy!" Michała Rachonia.

Jakimowicz nie stroni też od dzielenia się swoimi przemyśleniami w mediach społecznościowych, ale tam już kompletnie nie gryzie się w język. W najnowszym wpisie prezenter dał upust swoim emocjom po kolejnym reportażu TVN24 z cyklu "Bielmo" o przestępstwach seksualnych w Kościele, w którym poruszono temat tuszowania pedofilii przez Jana Pawła II. 

Redakcja poleca

Jarosław Jakimowicz uderza w TVN po reportażu o Janie Pawle II

W materiale "Strach przed prawdą" Marcin Gutkowski próbował dociec, dlaczego Wojtyła nie reagował na przestępstwa hierarchów kościelnych, choć doskonale o nich wiedział. Jarosławowi Jakimowiczowi nie spodobało się takie dictum stacji, która jego zdaniem sama ma sporo za uszami, a próbuje zniszczyć autorytet "prawych Polaków". 

Jan Paweł ll to świętość dla prawych Polaków, muszą próbować ją zniszczyć! Co w zamian? Promocja patologii i dewiacji, a na koniec ubolewanie nad problemami psychicznymi młodych ludzi - grzmi we wpisie Jakimowicz.

W odpowiedzi na zarzut, że papież wiedział i nic nie robił, Jakimowicz odbił piłeczkę i wysunął... sprawę mobbingu i Kamila Durczoka. 

To ja mam inne pytanie: czy w tej super szlachetnej, rodzinnej stacji wiedzieliście o trwających wiele lat patologicznych szaleństwach Durczoka? Panie Miszczak, panie Walter, dlaczego przykładaliście do tego rękę i udawaliście, że tego nie widzicie? - pyta we wpisie celebryta i wymienia "grzechy TVN-u": "molestowanie narkotyki, szantaże, mobbing Wendzikowskiej i wiele innych zamiecionych pod dywan przestępstw"

Strażnik moralności z TVP nie zawahał się wyznać, że on wie, z którymi gwiazdami władze stacji miały ugadać milczenie, żeby Durczok nie trafił do więzienia. Oczywiście konkretów nie podał. "Obłuda. Hipokryzja. Bandyci, którzy udają świętych" - podsumował konkurencję wzburzony Jakimowicz. 

Afera po "Wielkim teście" TVP. Wydawca zawieszony

Gwiazdy zwolnione z TVP
8 Zobacz galerię
fot. Mateusz Grochocki/East News, VIPHOTO/East News, VIPHOTO/East News