Zamknij

Jarosław Jakimowicz odpowie za obrażanie dziennikarzy TVN? Prokuratura wszczęła śledztwo

27.05.2022 14:01

Jarosław Jakimowicz odpowie za wulgarne słowa, które padły z jego strony w stosunku do dziennikarzy TVN, m.in. Tomasza Sekielskiego. Prokuratura wszczęła śledztwo.

Jarosław Jakimomowicz
fot. Cezary Piwowarski/TVP/East News

Jarosław Jakimowicz jest obecnie znany jako prezenter TVP. Wraz z Magdaleną Ogórek prowadził w TVP Info program "W kontrze", w którym dzielił się swoimi, często kontrowersyjnymi, opiniami. Aktor, znany przede wszystkim z "Młodych wilków" oraz udziału w "Big Brotherze", niejednokrotnie również w sieci zamieszcza ostre komentarze pod adresem innych osób. Kilkakrotnie był już banowany przez Instagram.

Niedawno opublikował wpis, w którym nazwał Tomasza Sekielskiego "szmaciarzem" (podobne określenie padło zresztą w stosunku do samej stacji TVN: [...] jestem za nieprzedłużaniem tym szmaciarzom koncesji, jak mało kto - napisał wtedy). Szydził także z choroby żony Tomasza Sekielskiego.

Zobacz także: Kevin Spacey odpowie za napaść seksualną. Nowe fakty w sprawie badanej od kilku lat

Jarosław Jakimowicz odpowie za obrażanie dziennikarzy TVN?

Komentarze te doczekały się skargi do rady Etyki TVP, jednak - mimo iż uznano, że dziennikarz naruszył zasady etyki TVP - wtedy wszystko "rozeszło się po kościach" a Jakimowicz nadal pracuje w publicznych mediach. Tym razem obraźliwymi komentarzami aktora zajęła się prokuratura w związku z zawiadomieniem, złożonym przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Na Facebooku organizacji pojawiła się informacja, że prowadzone są działania, "których celem jest pociągnięcie Jakimowicza do odpowiedzialności cywilnej i karnej".

EN_01497856_0001
fot.

TRICOLORS/East News

EN_01371471_0016
fot.

TRICOLORS/East News

loader