Obserwuj w Google News

Jakub Rutnicki był finalistą "Idola". Dziś jest zaangażowanym politykiem

2 min. czytania
04.07.2022 08:15
Zareaguj Reakcja

Jakub Rutnicki pojawił się w "Idolu" w 2002 roku. Doszedł co prawda do finału i marzył o tym, by być artystą, jednak jego kariera potoczyła się zupełnie inaczej. Dziś Rutnicki jest zaangażowanym politykiem.

Jakub Rutnicki
fot. Instagram.com/ Jakub Rutnicki

Jakub Rutnicki pojawił się w  "Idolu" w 2002 roku. Miał wtedy 23 lata i wielki apetyt na bycie artystą. Zakwalifikował się do finałowej dziesiątki. Choć muzyka dla niego była bardzo ważna, postanowił spróbować swoich sił w polityce. W latach 2002-2005 był członkiem rady powiatu szamotulskiego. Mandat poselski z ramienia Platformy Obywatelskiej uzyskał w 2005 roku i właśnie tę funkcję pełni do dziś.

Zobacz też:  Zapendowska zdradziła wysokość swojej emerytury i cenę warsztatów wokalnych. "Śmieszna stawka"

Jakub Rutnicki był finalistą "Idola". Dziś jest zaangażowanym politykiem

W 2015 roku ponownie wybrano go do Sejmu. Został wtedy zastępcą przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, z kolei w 2021 roku jej przewodniczącym. W 2019 roku startował również w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Z kolei w 2017 roku otrzymał honorowe obywatelstwo Zbąszynia. To dzięki Rutnickiemu w mniejszych miastach powstały nowoczesne boiska. Od początku gwiazdor "Idola" koordynował program budowy Orlików w Wielkopolsce. Od ponad dziesięciu lat Jakub organizuje turniej plażowej siatkówki "Rutnicki Cup", który zrzesza fanów siatkówki z całej Polski.

Były finalista "Idola" jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych, gdzie publikuje mnóstwo treści związanych ze swoimi działaniami politycznymi. Prywatnie jest również ojcem syna. W Dzień Ojca pokazał piękne zdjęcie ze swoim synem.

"Bycie Tatą to najpiękniejsza dar, jaki mogłem dostać od życia - dziś Swojemu Tacie już nie złożę życzeń, ale wszystkim Tatusiom składam najlepsze życzenia - kochajcie swoje dzieci i dawajcie im tyle miłości, ile możecie" - pisał polityk.

Galeria
9 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS