Zamknij

Jacek Rzehak nie żyje. Menadżer TSA i producent "Kleru" zmarł w wieku 66 lat

Maciej Friedrich
16.03.2022 15:06

Jacek Rzehak nie żyje. W wieku 66 lat zmarł były menadżer i tekściarz zespołu TSA oraz znany producent filmowy, który pracował między innymi z Wojciechem Smarzowskim przy "Klerze" i "Pod Mocnym Aniołem".

Jacek Rzehak nie żyje
fot. MAREK LASYK/REPORTER / EAST NEWS

Nie żyje Jacek Rzehak. Menadżer i autor tekstów TSA zmarł w wieku 66 lat

Jacek Rzehak nie żyje. W wieku 66 lat zmarł wieloletni menadżer jednego z najważniejszych polskich zespołów heavy metalowych, grupy TSA oraz jej wokalisty Marka Piekarczyka. Odpowiadał nie tylko za interesy zespołu, ale także pisał dla niego teksty. Odpowiada za warstwę liryczną największych hitów takich jak "Chodzą ludzie" czy "51". Z funkcji menadżera zrezygnował w 1986 roku. O śmierci Rzehaka poinformowano na oficjalnym profilu TSA na Facebooku.

- Po długiej chorobie odszedł Jacek Rzehak autor tekstów i manager zespołu TSA w jego początkowym okresie - czytamy.

Przyjaciela pożegnał także za pośrednictwem mediów społecznościowych Marek Piekarczyk.

- Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Jacek Rzehak, autor wielu tekstów TSA (m.in. "51", "Alien", "Mass Media", "Chodzą Ludzie") oraz wieloletni Menadżer zespołu TSA. Żegnaj Jacek - napisał wokalista.

Jacek Rzehak nie żyje. Zmarł producent "Kleru" i "Pod Mocnym Aniołem"

Jacek Rzehak odniósł także duże sukcesy jako producent filmowy. Współpracował między innymi z jednym z najpopularniejszych polskich reżyserów Wojciechem Smarzowskim przy filmowej adaptacji "Pod Mocnym Aniołem"Jerzego Pilcha oraz kontrowersyjnym i doskonale przyjętym "Klerze". Za pierwszą z wymienionych produkcji został nagrodzony Srebrnymi Lwami na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni, druga przyniosła mu nagrodę specjalną jury podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Informacja o śmierci producenta pojawiła się na profilu "Filmpolski.pl" na Facebooku.

- Nie żyje Jacek Rzehak, producent filmów Wojciecha Smarzowskiego "Pod mocnym aniołem" i "Kler" - czytamy.

Rodzinie i przyjaciołom zmarłego składamy kondolencje.