Obserwuj w Google News

Iwona Cichosz o porodzie w Norwegii. Gwiazda "Tańca z gwiazdami" zaskoczona norweską służbą zdrowia

2 min. czytania
04.07.2022 14:39
Zareaguj Reakcja

Iwona Cichosz, aktorka oraz gwiazda "Tańca z gwiazdami" opisała w mediach społecznościowych, jak wyglądał jej drugi poród w Norwegii. Zdradziła swoim fanom funkcjonowanie norweskiej służby zdrowia.

Iwona Cichosz
fot. Instagram.com/ Iwona Cichosz

Iwona Cichosz dała się poznać jako aktorka oraz Miss Świata Głuchych z 2016 roku. Kilka lat temu wzięła też udział w  "Tańcu z gwiazdami". Razem w parze ze Stefano Terrazzino uchodzili za faworytów. Prywatnie Iwona jest szczęśliwą mężatką. Razem z ukochanym - Trulsem S. Yggesethem doczekali się dwójki pociech. Synek Antek urodził się w 2020 roku, natomiast córeczka Klara, dwa lata później, w maju tego roku. Cichosz obie pociechy rodziła w Norwegii, gdzie mieszka na co dzień z małżonkiem.

Cichosz postanowiła podzielić się w mediach społecznościowych z fanami, jak wygląda poród poza granicami Polski. Drugie dziecko gwiazda urodziła naturalnie, natomiast pierwsza pociecha przyszła na świat przez  cesarskie cięcie.

Zobacz też:  Iwona Cichosz zdradziła problem głuchych osób. Gwiazda "Tańca z gwiazdami" o opiece psychologicznej

Iwona Cichosz o porodzie w Norwegii. Gwiazda "Tańca z gwiazdami" zaskoczona norweską służbą zdrowia

"Po pierwszym porodzie z nieplanowanym CC bardzo chciałam doświadczyć naturalnego porodu przy drugiej ciąży, czyli VBAC (vaginal birth after cesarean). Bardzo miło byłam zaskoczona, że wszyscy lekarze i położne, którzy robili mi badania, USG itd., od początku ciąży do końca zawsze proponowali mi VBAC, bo według nich to najlepsza opcja dla kobiet [...]" - napisała.

Jak się okazuje, aktorka przy drugim porodzie cały czas miała do dyspozycji dwóch tłumaczy języka migowego.

Dlaczego dwóch? Zmieniali się co godzinę, by móc trochę odpocząć. Truls był odbiciem lustrzanym, czyli migał do mnie to, co tłumacz migał. Zrobiliśmy tak, bym czuła się komfortowo [...]. Pokazuję to wszystko, byście wiedzieli, że są takie opcje, by głusi mieli komfortową sytuację w takich momentach" - napisała Cichosz.

Iwona dodała też, że drugi poród wspomina znacznie lepiej, niż pierwszy.

"Z drugiego porodu też mam piękne wspomnienia, jak i z pierwszego. Choć muszę przyznać, że drugi poród uleczył moje psychiczne rany po CC i bardzo mnie podbudował" - wyznała.

Te gwiazdy mogą pochwalić się gromadką dzieci
8 Zobacz galerię
fot. Instagram.com/ Izabella Łukomska-Pyżalska/ Katarzyna Bosacka/ Małgorzata Ostrowska- Królikowska