Zamknij

Imię syna Odety Moro wywołało szok. Jest tak źle?

Redakcja
14.06.2018 12:46

Odeta Moro już niebawem urodzi swoje drugie dziecko. Wiadomo, że będzie to syn. Gwiazda pochwaliła się, jak urządziła pokój dla malucha i zdradziła jego imię. To ono zwróciło uwagę internautów.

Odeta Moro
fot. Instagram

Jeszcze tylko kilka tygodni, a Odeta Moro powita na świecie drugie dziecko. Tym razem będzie to syn. Prezenterka pokazała w sieci pokój dla maleństwa i przy okazji zdradziła, jak maluch będzie miał na imię. Być może nie przewidywała, że to właśnie imię wywoła tyle komentarzy.

„No i już! Mamy to! Podobno kobieta wije gniazdo od 28 tygodnia ciąży, więc wszystko zgodnie z harmonogramem! Powiedziałabym nawet książkowo. Na wadze, też «książkowo» mi przybywa. Ponieważ sapanie towarzyszy mi praktycznie przy każdym nawet najmniejszym wysiłku to cieszę się, że zdążyłam z najważniejszym pokojem w całym domu. Teraz zostało mi czekanie na lokatora! A czy będzie chciał spać ze mną czy w swoim pokoju? Powalczymy zobaczymy” – pisze Moro

Na zdjęciu widać pięknie przygotowane gniazdko dla malucha, a na półce wyraz „Lew”.

Nie wszystkie internautki od razu domyśliły się, że to imię dla dziecka.

„Z tym imieniem to totalna głupota...sorry” – napisała jedna. Druga dodaje z niepewnością:

„To chyba nie chodzi o imię dziecka tylko, że dziecko będzie spod znaku lwa”.

Na co ta pierwsza wyjaśnia, że owszem. Rozmówczyni jest zdumiona: „Niemożliwe” – komentuje.

Wreszcie do dyskusji włączyła się Odeta Moro.

„O gustach się nie dyskutuje” – napisała krótko.

 

Trudno nie przyznać dziennikarce racji, bo przecież każdemu może podobać się co innego. Warto dodać, że od 2015 roku przepisy umożliwiają nadawanie dzieciom niemal dowolnych imion - oby nie były one zdrobniałe i ośmieszające.

Jeszcze w 2014 roku na ten temat wypowiedziała się Rada Języka Polskiego, uznając, że "polskim odpowiednikiem imienia Lew (należącego m.in. do języka rosyjskiego) jest Leon, a zatem nadanie imienia Lew stało w sprzeczności z zasadą nadawania imion w postaci przyswojonej przez język polski". Teraz zasada ta nie obowiązuje, tym bardziej więc Moro ma pełną dobrowolność w wyborze imienia.

RadioZET.pl/SA