Obserwuj w Google News

Ile zarabia Zenek Martyniuk? Ujawniono dochody "króla disco polo"

2 min. czytania
21.06.2022 14:52
Zareaguj Reakcja

Zenon Martyniuk to jedna z największych gwiazd gatunku disco polo. Według medialnych doniesień piosenkarz zarabia ogromne pieniądze, jego roczny dochód ma być liczony w milionach złotych, a stawka za koncert jest powalająca. 

Zenon Martyniuk
fot. screen: YouTube / AKCENT - Oficjalny

Zenon Martyniuk to już nie tylko jeden z najsławniejszych piosenkarzy gatunku disco polo, w Polsce stał się niemal zjawiskiem popkulturowym. Teksty jego piosenek pojawiają się jako internetowe cytaty, a on sam od dawna przewija się w popularnych memach. Lider zespołu Akcent idealnie wykorzystał powracającą popularność "piosenki chodnikowej" i fakt, że prosty, taneczny gatunek promowany jest między innymi przez Telewizję Polską. Popularny Zenek stał się gwiazdą, która występuje na największych festiwalach i gwarantuje wysoką frekwencję.

Martyniuk jest autorem wielu hitów disco polo, takich jak "Moja gwiazda", "Życie to są chwile", "Dziewczyna z klubu disco" czy "Przez Twe Oczy Zielone". Nie jest tajemnicą, że wykonawca cieszy się nie tylko wielką popularnością i medialnym zainteresowaniem, status gwiazdy disco polo łączy się także z niemałymi zarobkami. Portal magazynprzedsiebiorcy.pl informował, że Zenek potrafi w ciągu roku zagrać nawet 300 koncertów, a stawki za występ wahają się od około 20 do nawet 70 tysięcy złotych, tyle miał zainkasować za występ sylwestrowy. Portal Pomponik postanowił podliczyć dochody "króla disco polo", a kwoty, jakie pojawiły się w mediach, są powalające.

ZOBACZ TAKŻE: Tak kiedyś wyglądał Zenek Martyniuk. Lider Akcentu w latach 90. [GALERIA]

Redakcja poleca

Zenek Martyniuk to multimilioner? Portal ujawnił zarobki gwiazdora disco polo

Pomponik poinformował, że Zenon Martyniuk miał zarobić około 600 tysięcy złotych z tytułu tantiem za album "Przekorny los", a hity "Kochana wierzę w miłość" i "Prawdziwa miłość to Ty" miały przynieść mu kolejne 200 tysięcy. Mnożąc imponującą liczbę występów "króla disco polo" przez wysokość stawki koncertowej wyliczono, że Zenek może rocznie wzbogacać się nawet o 7 milionów złotych. Do tego oczywiście należy doliczyć inne źródła dochodu, Martyniuk jako gwiazdor jest łakomym kąskiem dla reklamodawców, na swoim koncie ma współpracę między innymi z siecią marketów, można także kupić napój energetyczny promowany jego wizerunkiem.

Warto zwrócić uwagę, że piosenkarz wydaje się podchodzić do pieniędzy w racjonalny sposób. Nadal mieszka z żoną Danutą w domu w położonej pod Białymstokiem Grabówce, unika skandali i nie chwali się drogimi samochodami, niezwykle kosztownymi strojami czy wystawnymi imprezami, pomijając zorganizowany z rozmachem ślub syna Daniela Martyniuka. Ma także płacić składkę ZUS, która zapewni mu godziwą emeryturę, co ma nie być zbyt popularne wśród krajowych wykonawców.