Obserwuj w Google News

"Konkurencja pozazdrościła". Nowakowska z koleżanką w PNŚ o petycji ws. "You Can Dance"

2 min. czytania
14.04.2021 16:20
Zareaguj Reakcja

Ida Nowakowska jest zaskoczona petycją tancerzy w sprawie reaktywowania "You Can Dance" przez TVP. Prowadząca "Pytanie na śniadanie" i była jurorka tanecznego show wyjaśniła, dlaczego program powinien być emitowany w telewizji publicznej. 

Ida Nowakowska
fot. TRICOLORS/East News

Program "You Can Dance" lata temu wylansowała w Polsce stacji TVN, a teraz program chce reaktywować Telewizja Polska. Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, taneczny format zatytułowany "So You Think You Can Dance" ma się znaleźć w jesiennej ramówce TVP. Castingi już trwają. Skład jury wznowionego talent show na razie nie jest znany, lecz niewykluczone, że produkcja sięgnie po sprawdzone i związane niegdyś z programem gwiazdy - Agustina Egurrolę i Idę Nowakowską, którzy obecnie oceniają występy gwiazd w "Dance, Dance, Dance"

Pomysł reaktywowania "You Can Dance" przez telewizję Jacka Kurskiego spotkał się z ostrym sprzeciwem części środowiska tanecznego. W sieci wystosowano petycję do producenta programu, której sygnatariusze, w trosce o wysoka jakość i standardy etyczne, apelują o przeniesienie "You Can Dance" do stacji niezwiązanej z TVP. Nie zgadzają się, by dziedzina tak szlachetna jak taniec była pokazywana w telewizji, która dyskryminuje mniejszości seksualne i jest uzależniona od władzy politycznej.

Bojkot "You Can Dance" w TVP. Tancerze nie chcą show w telewizji Kurskiego

You Can Dance w TVP: Ida Nowakowska zaskoczona protestem tancerzy

Temat bojkotu nowego "You Can Dance" nieoczekiwanie poruszyły gwiazdy "Pytania na śniadanie". Prowadza showbiznesowy kącik Aleksandra Grysz zagadnęła o to Idę Nowakowską, która kiedyś sama brała udział w "You Can Dance", a potem awansowała do roli jurorki. 

Ja się tak zastanawiam, gdzie by ten show miał trafić? Przecież to właśnie TVP słynie z tego, że wyławia wspaniałe talenty, na przykład wokalne. Nie ma żadnej dyskryminacji, choćby ze względu na wiek, np. nasze "The Voice Senior" - zastanawiała się zdumiona Grysz. 

Nowakowska również nie kryła zdziwienia reakcją tancerzy i wyraziła dumę, że jej macierzysta stacja ma takie świetne programy, które pozwalają młodym osobom z talentami osiągnąć sukces. Jej zdaniem taniec jest tak niszową dziedziną, że tylko pokazywany w telewizji publicznej ma szansę szerzej zaistnieć. 

Taniec, śpiew czy jakakolwiek inna sztuka wcześniej były niszowe, a tutaj ktoś nawet z małego miasta ma szansę się zaprezentować przed milionami widzów - powiedziała Ida Nowakowska. - Ja błagam, żeby były takie talent show! Funkcjonuję w wielu środowiskach tanecznych i naprawdę taniec jest bardzo niszowy, nawet w teatrach. Dlatego tym bardziej powinien być w publicznej telewizji, którą może każdy obejrzeć - stwierdziła prezenterka. 

Na koniec obie gwiazdy zgodziły się, że negatywne reakcje względem nowego projektu TVP są nieuzasadnione i wynikają najpewniej z zazdrości branży. 

Konkurencja pozazdrościła - podsumowała rozmowę Grysz. 

You Can Dance: kto w jury a kto poprowadzi program? Padają pierwsze nazwiska