Obserwuj w Google News

Nowakowska powołana przez ministra. Gwiazda TVP pochwaliła się nową funkcją. "To dla mnie wielki zaszczyt"

2 min. czytania
03.07.2022 16:58
Zareaguj Reakcja

Ida Nowakowska została ambasadorką Korpusu Solidarności. Prezenterka "Pytania na śniadanie" przyjęła wyróżnienie z rąk ministra kultury Piotra Glińskiego. Co będzie robiła? 

Ida Nowakowska
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/EAST NEWS

Ida Nowakowska jest jedną z najpopularniejszych gwiazd telewizji publicznej. Od czasu przejścia do TVP w 2018 roku zdążyła poprowadzić mnóstwo programów i widowisk oraz zyskać miano ulubienicy prezesa Kurskiego. Szef TVP faktycznie nagradza ją hojnie.

W 2019 roku tancerka została włączona do zespołu prezenterów "Pytania na śniadanie", w dodatku była jurorką w "Dance Dance Dance" oraz talent show "The Voice Kids". W 2021 roku powierzono jej rolę gospodyni "You Can Dance - Nowa generacja". Ponadto prezenterka prowadziła finały Eurowizji dla dzieci i Wakacyjnej Trasy Dwójki, a także została zaangażowana do nowego kanału TVP Kobieta, gdzie dostała autorski program "Od niemowlaka do przedszkolaka".

Ida Nowakowska została ambasadorką Korpusu Solidarności

Do tej pory Idzie Nowakowskiej udało się nie skalać wizerunku skromnej i wyznającej tradycyjne wartości gwiazdy, dlatego 31-latka z łatwością otwiera sobie kolejne drzwi i to nie tylko w TVP. Właśnie została powołana na ambasadorkę Korpusu Solidarności, a nominację wręczył jej osobiście minister kultury Piotr Gliński. 

To dla mnie wielki zaszczyt oświadczyć, że zostałam powołana na Ambasadora Korpusu Solidarności. Dziękuję Dyrektorowi Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego - Panu Wojciechowi Kaczmarczykowi. Dziękuję również Premierowi Piotrowi Glińskiemu za uroczyste powołanie - napisała gwiazda "Pytania na śniadanie".

Korpus Solidarności jest rządowym programem skierowanym do osób i organizacji chcących współpracować z wolontariuszami. Na stronie można znaleźć oferty pracy i pomocy dla chętnych z całej Polski. Ida Nowakowska będzie firmowała tę szczytną inicjatywę. 

To niezwykle ważna rola być ambasadorem tak ważnej misji! - pisze wyróżniona gwiazda TVP. Korpus Solidarności to przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą - środowisko wolontariuszy, koordynatorów wolontariatu, otoczenie wolontariatu, niezwykli ludzie! Korpus jest miejscem dla wszystkich zaangażowanych w ideę wolontariatu długoterminowego - osób w różnym wieku, z różnych środowisk, dla tych którzy podzielają podobne wartość takie jak solidarność, szacunek, dobro wspólne, uczciwość i kierują się umacnianiem solidarności międzyludzkiej.

Niedawno Ida Nowakowska miała okazję poprowadzić drugą edycję Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich, w którym przyznawana jest nagroda pierwszej damy RP. Na imprezie pozowała z Agatą Dudą. 

Ida Nowakowska na zdjęciach z Agatą Dudą. Wystąpiła z pierwszą damą. "Ma chody teraz" [WIDEO]