Zamknij

Gwiazda polskiej estrady w filmie o Zenku Martyniuku. Tego nikt się nie spodziewał

Maciej Friedrich
08.01.2020 13:10

Zenek Martyniuk jest wielkim fanem utworu "Papierowy księżyc", który wykonywała Halina Frąckowiak. Czy piosenkarka pojawi się w filmie o królu disco polo? W wywiadzie gwiazda zdradziła, czy przyjęła propozycję Martyniuka. 

Gwiazda polskiej estrady w filmie o Zenku Martyniuku. Tego nikt się nie spodziewał
fot. Pawel Murzyn/East News

Zenon Martyniuk w pełni korzysta z popularności muzyki disco polo, która z "piosenki chodnikowej" stała się jednym z uwielbianych przez Polaków gatunków. Nic dziwnego, że historia "króla disco polo" Zenka pojawi się w wersji filmowej. Obraz pojawi się w kinach w Walentynki 14 lutego, w sieci pojawił się już wyśmiany przez internautów plakat produkcji

Jak informuje "Super Express", Martyniukowi bardzo zależało, by w filmie pojawił się utwór "Papierowy księżyc", hit lat 80. wykonywany przez Halinę Frąckowiak. To jedna z ulubionych piosenek Zenka. Czy oznacza to, że gwiazdor zaprosił wokalistkę do wystąpienia w produkcji?

Twoja Twarz Brzmi Znajomo: Kazik Mazur jako Halina Frąckowiak. Aktor „Na Wspólnej” zachwycił internautów

 

Halina Frąckowiak zaśpiewa w filmie o Martyniuku

Według "Super Expressu" Martyniuk nie chce angażować Haliny Frąckowiak do roli w "Zenku", a jedynie wykorzystać "Papierowy księżyc" w filmie. Sama piosenkarka miała zgodzić się na użyczenie utworu.

Ta piosenka jest dla mnie bardzo ważna, bo wbrew pozorom opowiada o smutnym okresie w moim życiu. Miałam wiele propozycji dotyczących jej wykorzystania, do każdej z nich podchodziłam bardzo ostrożnie i nie zawsze mówiłam „tak”. Nie znam pana Zenona osobiście, więc potrzebowałam chwili namysłu. Ostatecznie uznałam, że skoro „Papierowy księżyc” sprawił mu tak wielką radość, to widzowie powinni usłyszeć tę piosenkę w filmie o nim - stwierdziła w wywiadzie. 

Zgoda pani Haliny nie był jednak jedynym problemem Martyniuka. Zgodę na wykorzystanie utworu musieli wyrazić także Natalia Kukulska i jej brat Piotr "Pikiej", dzieci autora muzyki do utworu, Jarosława Kukulskiego. Ci początkowo mieli być przeciwni, jednak po osobistej prośbie Zenka zmienili zdanie. Zgodę wyraziła także wdowa po autorze tekstu "Papierowego księżyca", Januszu Kondratowiczu

Zenek miał więc dopiąć swego i w filmie usłyszymy głos Haliny Frąckowiak. 

 

RadioZET.pl/se,pl/MF