Zamknij
Polskie gwiazdy zmarłe w 2022 roku
  • Franciszek Pieczka
  • Barbara Krafftówna
  • Witold Paszt
  • 17 Zobacz
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/EAST NEWS, MAREK LASYK/REPORTER/EAST NEWS, VIPHOTO/East News

We Wszystkich Świętych wspominamy polskie gwiazdy, muzyków, aktorów i dziennikarzy, którzy odeszli w 2022 roku. W ciągu minionych miesięcy pożegnaliśmy sporo wybitnych postaci, takich jak Franciszek Pieczka, Jerzy Trela, Barbara Krafftówna czy Witold Paszt. Kogo już z nami nie ma? 

Polskie gwiazdy, które zmarły w 2022 roku. W ciągu ostatnich miesięcy pożegnaliśmy sporo znanych osobistości. Wśród nich są wybitni aktorzy, wokaliści, dziennikarze, gwiazdy telewizji i show-biznesu.

W 2022 roku odeszło wiele sław polskiego kina, m.in. Barbara Krafftówna, Jerzy Trela, Franciszek Pieczka i Ignacy Gogolewski. W lutym fanami wstrząsnęła wieść o śmierci wokalisty VOX Witolda Paszta, jurora "The Voice Senior". Polska muzyka straciła także m.in. wybitnego jazzmana Zbigniewa Namysłowskiego oraz Romana Kostrzewskiego z zespołu KAT.

Z kolei świat show-biznesu poruszyła śmierć Piotra Balickiego, współtwórcy i prezentera programów TVN, który zmarł po długiej walce z czerniakiem. W marcu 2022 roku polskie gwiazdy opłakiwały tragicznie zmarłego trenera Jarosława Skibę, a w październiku media obiegła wieść o tajemniczej śmierci Dawida Ozdoby

Kogo jeszcze pożegnaliśmy w kończącym się 2022 roku? W galerii przypominamy znane osobistości ze świata kultury, muzyki i mediów, które odeszły w przeciągu ostatnich jedenastu miesięcy. Ich wspominamy dziś w dniu Wszystkich Świętych.