Zamknij

Gwiazdy żegnają królową Elżbietę II. „Płaczę wraz z mym krajem”

08.09.2022 21:25

Królowa Elżbieta II nie żyje. Gwiazdy żegnają zmarłą monarchinię w przejmujących wpisach. „Płaczę wraz z mym krajem”.

Królowa Elżbieta II
fot. Instagram/@theroyalfamily/screen

Królowa Elżbieta II odeszła 8 września w wieku 96 lat. Brytyjska monarchini zmarła spokojnie, w otoczeniu najbliższych. Była najdłużej panującym żyjącym monarchą Wielkiej Brytanii, a od 13 października 2016 roku także najdłużej panującą, żyjącą głową państwa na świecie. Na tron wstąpiła 2 czerwca 1953 i właśnie w tym roku obchodziła swoją platynową rocznicę panowania. Śmierć królowej jest końcem pewnej epoki i wielką stratą zarówno dla Brytyjczyków, jak i ludzi na całym świecie, którzy cenili brytyjską monarchinię.

Na wieść o śmierci Elżbiety II swoje kondolencje w sieci przekazało wiele gwiazd, przedstawicieli muzyki, filmu, a także celebrytów i innych osobowości show-biznesu.

Zobacz także: Królowa Elżbieta nie żyje. Oto piękne chwile z życia monarchini [GALERIA]

Gwiazdy żegnają królową Elżbietę II. „Płaczę wraz z mym krajem”

W mediach społecznościowych królową Elżbietę żegnają gwiazdy z całego świata.

Ozzy Osbourne napisał:

Wraz z moim krajem opłakuję śmierć naszej najwspanialszej królowej. Z ciężkim sercem mówię, że myśl o Anglii bez królowej Elżbiety II jest druzgocąca.

Pięknym hołdem dla królowej podzielili się muzycy Duran Duran.

Jej Królewska Mość Królowa przewodziła Wielkiej Brytanii dłużej niż jakikolwiek inny brytyjski monarcha. Poświęciła swoje życie ludziom i dawała światu niezwykły przykład przez całe swoje panowanie. Widziała zmiany, które wykraczają poza to, co każdy z nas może sobie wyobrazić. Stawiała czoła wyzwaniom, które przychodziły jedno za drugim. Jej życie było niezwykłe pod wieloma względami. Wszyscy będziemy za nią tęsknić i jesteśmy wdzięczni za niesamowitą służbę, jaką pełniła dla mieszkańców Wielkiej Brytanii i krajów Wspólnoty Narodów. Rodzinie królewskiej przesyłamy najgłębsze kondolencje. Jej śmierć kończy długi i wyjątkowy rozdział w historii Wielkiej Brytanii i świata – napisali muzycy.

Podniosłe słowa zamieścił także sir Elton John:

Wraz z resztą narodu jestem głęboko zasmucony wiadomością o odejściu Jej Królewskiej Mości Elżbiety. Była inspirującą postacią i prowadziła kraj przez niektóre z naszych najwspanialszych i najciemniejszych chwil z gracją, przyzwoitością i autentycznym ciepłem – czytamy.

Kondolencje i słowa uznania pojawiły się także w mediach społecznościowych polskich gwiazd.

Katarzyna Zielińska pokazała kolaż zdjęć z wizerunkiem Elżbiety II, dodając do niego proste pożegnanie: Odpocznij, Królowo.

Zweryfikowano„Była skałą, na której zbudowano współczesną Brytanię” - tak o królowej Elżbiecie II powiedziała premierka Wielkiej Brytanii, Liz Truss. 70 lat - najdłużej panująca monarchini na świecie. Koniec pewnej epoki - napisała Marzena Rogalska.

Anna Kalczyńska także napisała kilka pełnych zadumy słów.

Służba. Obowiązek. Oddanie Królestwu. Wzrusza mnie to zdjęcie, na którym Królowa Elżbieta Druga pozdrawia poddanych. Dziś pożegnała ich po raz ostatni. RIP Wasza Królewska Mość. Będziemy tęsknić, bo była Pani częścią naszego życia, bez względu na to, gdzie żyjemy.

Słowa od siebie dodaje wiele innych gwiazd, których nie sposób wymienić. I my dołączamy do tych pełnych smutku słów.