Obserwuj w Google News

Gwiazdy "Lokatorów" miały wypadek przed ślubem. Mało nie doszło do tragedii

2 min. czytania
08.07.2022 12:49
Zareaguj Reakcja

Mariusz Drężek i Agnieszka Michalska mogli nie doczekać dnia ślubu. Przed wydarzeniem doszło do wypadku spowodowanego przez pijanego kierowcę. Aktorska para ledwie uszła z życiem. 

Mariusz Drężak i Agnieszka Michalska
fot. TRICOLORS/East News

Mariusz Drężek to popularny aktor teatralny i filmowy. Grał m.in. w "Lokatorach", "M jak miłość", "Fali zbrodni" i "Na dobre i na złe" oraz filmach "Pół wieku poezji później", "Xjana", "Underdog" czy "Furioza". Artysta znany jest także jako wykonawca poezji śpiewanej. Razem z Kingą Preis wydali płytę "Ballady morderców" na podstawie twórczości Nicka Cave'a and The Bad Seeds. Śpiewał także m.in. utwory Jonasza Kofty. W 2010 roku aktor wystąpił w teledysku zespołu Afromental do piosenki "Rock&Rollin' Love".

Prywatnie Mariusz Drężek był mężem znanej z serialu "Lokatorzy" Agnieszki Michalskiej (grała Krysię, współlokatorkę Jacka i Zuzi). To właśnie na planie tej produkcji zaczął się ich związek. Pobrali się w 2002 roku i wkrótce doczekali syna. Małżeństwo jednak nie przetrwało. W 2017 roku Drężek i Michalska rozwiedli się, lecz wiadomość o tym dotarła do mediów dopiero dwa lata później. 

Redakcja poleca

Mariusz Drężek i Agnieszka Michalska mieli wypadek przed ślubem

Mało brakowało, a gwiazdy "Lokatorów" nie doczekałyby dnia ślubu. Po wspólnie spędzonych wakacjach Mariusz Drężek i Agnieszka Michalska zaczęli planować wspólną przyszłość. Zdecydowali się pobrać i szukali odpowiedniego miejsca na wyprawienie wesela. Gdy pojechali obejrzeć jedną salę, w ich auto z impetem uderzył inny samochód. 

Usłyszałam tylko przeraźliwy krzyk mamy Mariusza. Dziś potrafię się z tego śmiać, ale wtedy byliśmy naprawdę przerażeni. Z konieczności musieliśmy jeździć autobusami. W którymś momencie śmiałam się, że do ślubu też pojedziemy pekaesem - wspominała zdarzenie Agnieszka Michalska. 

Okazało się, że sprawca wypadku był nietrzeźwy. Zdarzenie wygląda groźnie, ale na szczęście nikt z podorującej trójki nie odniósł poważniejszych obrażeń. 

Ślub Michała Drężka i Agnieszki Michalskiej odbył się w kościele w Świętej Lipce. W 2003 r. na świat przyszedł syn aktorskiej pary, Ignacy. - Po kilku latach prób utrzymania związku, doszliśmy do wniosku, że nie jest to możliwe. Nie wszystkie związki trwają całe życie - mówiła potem Michalska. Rozwód nastąpił w 2017 roku. Aktorzy podkreślali jednak, że rozstali się w zgodzie. 

EN_01320880_1160
fot. Tomasz Zukowski/East News
Najkrótsze małżeństwa polskich gwiazd
7 Zobacz galerię
fot. VIPHOTO/East News Jan Bielecki/East News