Zamknij

Gdyby nie języczek podniebienny, połykane przez nas jedzenie - odpowiedź z "Milionerów"

24.08.2020 11:36

Gdyby nie języczek podniebienny, połykane przez nas jedzenie - takie pytanie za 250 000 zł usłyszał jeden z uczestników programu TVN "Milionerzy". Odcinek z jego udziałem będzie można obejrzeć w poniedziałek, 24 sierpnia 2020. Przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy poprawną odpowiedź na pytanie z "Milionerów".

Gdyby nie języczek podniebienny, połykane przez nas jedzenie - odpowiedź z "Milionerów"
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Gdyby nie języczek podniebienny, połykane przez nas jedzenie - "Milionerzy". Odpowiedź na pytanie z programu TVN i jej szczegółowe wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Sprawdzamy również, czy gracz wybrał poprawny wariant, wygrał 250 000 zł oraz pozostał w dalszej grze o milion.

Jaki owoc patronuje spódnicy do ziemi z ukośnych klinów? Pytanie i odpowiedź z "Milionerów"

Gdyby nie języczek podniebienny, połykane przez nas jedzenie - MILIONERZY

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów", gdyby nie języczek podniebienny, połykane przez nas jedzenie, nie była oczywista dla uczestnika teleturnieju TVN. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiały się następująco:

A - wyszłoby nam nosem

B - trafiłoby do krtani

C - miałoby gorzki smak

D - trafiłoby do płuc

Uczestnik "Milionerów" na początku przyznał, że nie wie, która z odpowiedzi jest poprawna, ale najbardziej prawdopodobny wydaje mu się wariant A. Nie był jednak pewien, dlatego zdecydował się na skorzystanie z ostatniego z trzech kół ratunkowych - telefon do przyjaciela. Gracz zadzwonił do kolegi, Szymona. Ten jednak od razu przyznał, że nie ma pojęcia, który z wariantów jest prawidłowy.

Ostatecznie, po dłuższym namyśle, uczestnik "Milionerów" zdecydował się zrezygnować z dalszej gry o milion.

Milionerzy - gdyby nie języczek podniebienny, połykane przez nas jedzenie [ODPOWIEDŹ]

Poprawną odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", gdyby nie języczek podniebienny, połykane przez nas jedzenie, jest odpowiedź A, wyszłoby nam nosem. Gracz jednak zrezygnował z dalszej gry o milion i wygrał 125 tysięcy złotych.

Języczek podniebienny pełni ważne funkcje w organizmie. Jest m.in. barierą dla bakterii, wspomaga wymawianie głosek oraz utrzymuje wilgotne środowisko w jamie ustnej.

RadioZET.pl