Zamknij

Gąsowski zakpił z Kammela: wyśmiewa Koncert Piosenki Wojskowej Państw NATO

14.08.2022 15:51

Piotr Gąsowski opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym wyśmiewa koncert Piosenki Wojskowej Państw NATO. Przy okazji wbił szpilę jednemu z prowadzących, Tomaszowi  Kammelowi.

Piotr Gąsowski
fot. Instagram@piotr.gasowskiscreen

W ostatnich dniach TVP poinformowała o tym, że już niebawem odbędzie się kolejny koncert, organizowany pod egidą Telewizji Polskiej. Będzie to Koncert Piosenki Wojskowej Państw NATO, który odbędzie się w Elblągu 15 sierpnia.

Informacja o wydarzeniu wywołała mieszane uczucia, a lista wykonawców, którzy pojawią się na scenie, była z politowaniem komentowana przez wielu internautów. Przed publicznością wystąpią gwiazdy, z których część już można było zobaczyć podczas wcześniejszych koncertów TVP. Niektórych artystów można wprost nazwać „dyżurnymi” wykonawcami wydarzeń organizowanych przez TVP. Są to m.in. Jan Pietrzak, Trubadurzy, Halina Frąckowiak, Filip Lato, czy też Captain Jack.

Wraz z informacją o koncercie w sieci pojawiły się materiały promocyjne, jak choćby plakat, na którym widzimy prezenterów, którzy poprowadzą to wydarzenie: Ida Nowakowska, Karolina Pajączkowska, Aleksander Sikora oraz Tomasz Kammel.

Ten ostatni często nazywany jest „pupilkiem” TVP, bo obsadzany jest w niemal wszystkich najważniejszych imprezach publicznego nadawcy.

Gąsowski zakpił z Kammela na Koncercie Piosenki Wojskowej Państw NATO. "Padłem"

Udział Kammela nie uszedł uwadze Piotra Gąsowskiego, który często dzieli się w sieci swoimi przemyśleniami na różne tematy. Nie jest tajemnicą, że „Gąsowi” nie jest po drodze z tym, co prezentuje Telewizja Polska pod wodzą Jacka Kurskiego. Nic dziwnego, że aktor „Daleko od noszy” postanowił skomentować zbliżające się wydarzenie, wyśmiewając przy tym Kammela, jak i sam plakat promujący KPWP NATO.

Na Instagramie Gąsowski udostępnił plakat i dodał do niego wymowny komentarz, wyśmiewając Kammela. Aktor nawiązał m.in. do udziału Jana Pietrzaka – satyryka, który nie ukrywa poparcia dla PiS, ale był gwiazdą słynnego festiwalu w Kołobrzegu, odbywającego się z udziałem PZPR-owskich dygnitarzy. Gąsowski stwierdził, że to zaszczyt zapowiadać kogoś takiego.

Padłem i leżę. Tomek, do twarzy Ci w moro… i z tą rakietą! Jest moc! Narodowa duma mnie, normalnie, od środka rozrywa jak granat – kpi Gąsowski. Zazdroszczę, że będziesz zapowiadał Pana Jana Pietrzaka. A może i „cud życia” się pojawi! Serdeczne gratulacje! – kończy aktor, dodając jeszcze serduszko.

W opisie posta Gąsowskiego dodatkowo pojawia się nawiązanie do słynnego „Misia”

Wszystko już napisałem i swój zachwyt oraz zazdrość wyraziłem w relacji i pod zdjęciem! Dodam tylko… „Łubu Dubu!” - podsumował Gąsowski. Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy zarówno w tonie żartobliwym, jak i bardzo krytycznym.

Mistrzostwo celnej riposty

Zeszmacić się, też trzeba umieć.

Ten koncert to tak na poważnie?

Przecież to tak jakby powrót do PRL-u i festiwalu w Kołobrzegu! - piszą internauci.