Zamknij

Gary Burgess nie żyje. Znany dziennikarz pożegnał się przed śmiercią. "Miałem najlepsze życie"

05.01.2022 08:39

Gary Burgess nie żyje. W wieku 46 lat zmarł popularny dziennikarz, który od lat zmagał się z chorobą nowotworową. W ostatniej wiadomości pożegnał się z fanami i współpracownikami.

Gary Burgess
fot. screen: YouTube

Gary Burgess nie żyje. Znany dziennikarz zmarł w wieku 46 lat

Gary Burgess nie żyje. W wieku 46 lat zmarł popularny brytyjski dziennikarz, który zdobył uznanie i sympatię widzów. Urodzony w Manchesterze prezenter rozpoczynał medialną karierę w 1992 roku w Radio Wave w Blackpool, jednak największą popularność przyniosła mu współpraca z ITV, którą rozpoczął w 2011. To jednak w Blackpool ustanowił rekord świata w prowadzeniu najdłuższej audycji radiowej na świecie. Burgess pozostawał na antenie przez 76 godzin, będąc w stałym kontakcie ze słuchaczami i zbierając pieniądze na cele charytatywne. W 1999 u Gary'ego zdiagnozowano raka jąder, a następnie nowotwory płuc.

Gwiazdy, które odeszły. Te znane osoby zmarły w 2021 roku [GALERIA]
20 Zobacz galerię
fot. Bartosz KRUPA/East News/ MW/East News

Gary Burgess nie żyje. Przed śmiercią dziennikarz pożegnał się z fanami

Gary Burgess zmarł 1 stycznia 2021 roku, przebywał w hospicjum położonym na wyspie Jersey. Miał odejść we śnie. Przed śmiercią pożegnał się ze współpracownikami i podkreślił, jak ważny był dla niego ukochany Alan, którego poślubił w 2018 roku.

- Miałem najlepsze życie. Miałem najszczęśliwsze życie. Poznałem moją bratnią duszę i miłość mojego życia, która została moim mężem. Pracowałem z jednymi z niesamowitych ludzi w redakcjach i studiach, wykonując to, co absolutnie uwielbiam - napisał w pożegnalnej wiadomości.

Burgessa pożegnali bliscy, przyjaciele, współpracownicy i grono oddanych fanów.