Obserwuj w Google News

Pamiętacie "Galerianki"? Aktorki po latach spotkały się w DDTVN. Filmowa Milena bardzo się zmieniła [FOTO]

2 min. czytania
02.03.2022 15:18
Zareaguj Reakcja

Minęło 13 lat od premiery filmu "Galerianki" Katarzyny Rosłaniec. Odtwórczynie głównych bohaterek spotkały się w "Dzień Dobry TVN", żeby powspominać pracę na planie. Jak zmieniły się Dominika Gwit, Dagmara Krasowska i Anna Karczmarczyk?

Galerianki
fot. YouTube

Film "Galerianki" w reżyserii Katarzyny Rosłaniec wszedł na ekrany polskich kin w 2009 roku. Tytułowanymi bohaterkami były nastolatki oddające się mężczyznom w zamian za drogie prezenty. Dziewczyny przesiadywały w galeriach handlowych i podrywały zamożnych mężczyzn, żeby za seks dostać markowe ubrania, torebki czy telefony. Główne role zagrały Dagmara Krasowska (Milena), Dominika Gwit (Kaja), Magdalena Ciurzyńska (Julia) i Anna Karczmarczyk (Ala). Ta ostatnia za swoją kreację otrzymała nagrodę za najlepszy debiut aktorski na 28. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" 2009. Choć produkcja w reżyserii Katarzyny Rosłaniec wzbudziła kontrowersje i doczekała się paru miażdżących recenzji, okazała się kinowym hitem wyświetlanym także na zagranicznych festiwalach.

Redakcja poleca

"Galerianki": gwiazdy filmu spotkały się po 13 latach 

Film Katarzyny Rosłaniec okazał się przepustką do kariery aktorskiej nie tylko dla Anny Karczmarczyk, która potem zagrała w szeregu znanych produkcji m.in. w "Polityce", "Fighterze", "M jak miłość", "Dziewczynach z Dubaju" czy ostatnio w dramacie "Mój dług". Dzięki filmowi zauważono także talent Dominiki Gwit. Aktorka pojawiła się później w roli szalonej Zośki w serialu "Przepis na życie" oraz "Singielce". Dzisiaj gra głównie w spektaklach komediowych oraz tworzy stand-up muzyczny. Niedawno aktorka ruszyła w Polskę z własnym programem zatytułowanym "Dystans albo wszyscy umrzemy".

Pozostałe gwiazdy "Galerianek" wycofały się z branży. Dagmara Krasowska, która fenomenalnie wcieliła się w rolę szefowej bandy - Mileny, pojawiła się jeszcze w paru produkcjach, lecz potem wycofała się z show-biznesu. 32-latka jest jednak aktywna w mediach społecznościowych, gdzie chętnie dzieli się zdjęciami ukazującymi jej prywatne życie. Zdaniem wielu internautów to właśnie ona najbardziej zmieniła się ze wszystkich aktorek grających w "Galeriankach".

Jak dzisiaj wygląda filmowa Milena, można było zobaczyć także w ostatnim wydaniu "Dzień Dobry TVN". Dagmara, Dominika i Ania pojawiły się w studiu, żeby powspominać współpracę na planie kinowego hitu. Zabrakło tylko filmowej Julki, czyli Magdaleny Ciurzyńskiej, która po roli w "Galeriankach" nie pojawiła się więcej na dużym ekranie.

Ewa Sonnet
10 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News