Zamknij

Fran Drescher przeżyła koszmar. Aktorka serialu "Pomoc domowa" została zgwałcona we własnym domu

12.02.2021 20:53

Fran Drescher to amerykańska aktorka, którą widzowie dobrze znają z roli niani Fran Fine w serialu "Pomoc domowa". Choć gwiazda w sitcomie zarażała pozytywną energią i dobrym nastrojem, w jej życiu prywatnym doszło do prawdziwej tragedii. Przez długi czas nie mówiła o tym otwarcie.

Fran Drescher
fot. Karl Schoendorfer/Rex Features/East News

Fran Drescher to znana amerykańska aktorka filmowa i serialowa, a także producentka i scenarzystka. Jej najbardziej kultową rolą jest niania Fran Fine z sitcomu "Pomoc domowa", emitowanego w telewizji CBS w latach 1993-1999. Produkcja doczekała się kilku nieanglojęzycznych wersji w różnych krajach, w tym także w Polsce, gdzie w rolę tytułowej niani wcieliła się aktorka Agnieszka Dygant. W październiku 2008 roku odtwórczyni polskiej Frani Maj spotkała się nawet z Fran Drescher - amerykańska gwiazda przyleciała do Warszawy, gdzie gościła m.in. w studiu "Dzień dobry TVN" czy programie "Rozmowy w toku".

Choć na ekranie Fran Drescher zawsze zarażała widzów pozytywną energią, a z jej ust nie znikał uśmiech, w życiu prywatnym aktorki doszło do kilku koszmarnych wydarzeń. Rok po zakończeniu pracy na planie "Pomocy domowej" u gwiazdy zdiagnozowano raka szyjki macicy. Drescher udało się pokonać chorobę, choć nie bez konsekwencji - operacja sprawiła, że nie mogła zostać mamą. O walce z nowotworem napisała książką "Cancer Schmancer". Niestety, to nie jedyna trauma, która ją spotkała.

Zobacz także: Britney Spears uwolni się od ojca? Zapadł wyrok w głośnej sprawie fortuny wokalistki

Fran Drescher została zgwałcona w domu w obecności męża

Okazuje się, że w 1985 roku aktorka padła ofiarą gwałtu we własnym domu. Postanowiła się podzielić dramatyczną historią dopiero po wielu latach. Aktorka i jej ówczesny mąż Peter Jacobson zaprosili na obiad swoją przyjaciółkę. Tego samego dnia doszło do koszmarnego wydarzenia - bandyci włamali się do ich posiadłości, pobili i związali Petera, a następnie w jego obecności jeden z rabusiów zgwałcił Fran i jej przyjaciółkę, podczas gdy drugi włamywacz plądrował dom. Gdy mężczyźni uciekli, Fran Drescher uwolniła męża, który wezwał na miejsce policję.

- Czułam się, jakbym została rozbita na miliony kawałków - napisała aktorka o traumatycznym wydarzeniu w swojej książce "Enter Whining".

Gwiazda przez wiele lat nie mówiła o tym tragicznym doświadczeniu. Koszmar całkowicie zmienił życie Fran i jej męża - para ostatecznie zdecydowała się na rozwód, jednak pozostaje ze sobą w przyjaznych stosunkach.

- Nie możesz być tą samą osobą po takim doświadczeniu. Odkryłam w sobie głębszą empatię dla ludzkiego bólu i zrozumienie, jakim horrorem jest stres pourazowy osób, które przeżyły wojnę i psychicznie wciąż w niej tkwią. Moje doświadczenie trwało godzinę, ale te 3600 sekund naznaczyło każdą następną sekundę mojego życia - wyznała aktorka w rozmowie z australijskimi mediami.