Zamknij

Filip Chajzer ostro o KRRiT: "Polowanie na TVN trwa". Prosi internautów o wsparcie

10.02.2022 12:49

Filip Chajzer skomentował brak decyzji KRRiT ws. koncesji dla TVN7, która wygasa z końcem lutego. W konsekwencji stacja może zniknąć z anteny, a wraz z nią wiele lubianych programu. Prezenter "Dzień Dobry TVN" dosadnie powiedział, co myśli o działaniach rady i poprosił widzów o pomoc. 

Filip Chajzer
fot. Instagram:@filip_chajzer

Stacja TVN7 ubiega się o przedłużenie koncesji na nadawanie od grudnia 2020 roku. Tę ma przyznać Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, lecz z niewyjaśnionych przyczyn nie podejmuje żadnych działań. Jeśli w najbliższych dniach nic się nie zmieni, z końcem miesiąca TVN7 może przestać nadawać. W efekcie znikną z anteny ulubione programy widzów, a wiele prezenterów i pracowników stacji może stracić pracę.

Filip Chajzer, który prowadził w TVN7 m.in. "Big Brothera", podkreślił, że ma wielki sentyment do "tego największego kanału rozrywkowego w Polsce", a praca tam "zmieniła jego karierę". Dlatego prezenter nie może spokojnie patrzeć na opieszałość KRRiT, która jego zdaniem jest celową zagrywką. Według Chajzera rada ma grać na zwłokę, a jej działania mają być rewanżem za "lex TVN". Przypomnijmy, że nowelizacja ustawy forsowana przez PiS nie weszła w życie ze względu na weto prezydenta Andrzeja Dudy.

Filip Chajzer o koncesji KRRiT dla TVN7. Apeluje do internautów 

Prowadzący "Dzień Dobry TVN" opublikował post, w którym bez ogródek wyznał, co myśli o zwłoce KRRiT w sprawie koncesji dla TVN7. 

Dokładnie 3 lata temu stacja telewizyjna TVN7 dała mi szansę, która zmieniła moją karierę. Mam wielki sentyment do tego największego kanału rozrywkowego w Polsce. Wyniki oglądalności pokazują, że nie tylko ja. Niestety polowanie na TVN trwa. Rozsądek wygrał nad "LEX TVN", więc przyszedł czas odegrać się inaczej... - uważa Chajzer

Wniosek do KRRiT o przedłużenie koncesji dla TVN7 na kolejne 10 lat został złożony przez TVN Grupa Discovery 23 grudnia 2020 r. Pomimo spełnienia wszelkich wymogów, do dzisiaj nie zapadła decyzja o rekoncesji. Zgodnie z obowiązującym prawem nic nie uzasadnia takiego opóźnienia. Jest to sytuacja bez precedensu - dotychczas nie było przypadku, w którym KRRiT nie przedłużyła istniejącej koncesji naziemnej pomimo spełnienia wszystkich warunków przez nadawcę. Decyzja (a właściwie jej brak) jest tym bardziej bezsensowna, że w 2021 roku aż 8 z TOP10 najpopularniejszych programów stacji stanowiły produkcje polskie. Programy wyprodukowane w Polsce wypełniają około 70% całego czasu antenowego Siódemki. Kanał wspiera polskie firmy i inwestuje w Polsce, promuje polskie filmy poprzez pasmo polskich poniedziałków. Co roku 1,5% przychodu grupy TVN Discovery zostaje odprowadzone do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, wspierając polską kinematografię - podkreśla prezenter. 

Na koniec Chajzer poprosił internautów o wsparcie i zachęcił do wysyłania maili do KRRiT. 

Zostało 16 dni. Aby wesprzeć starania TVN Grupy Discovery o uzyskanie koncesji, wystarczy wysłać maila na adres: skargi@krrit.gov.pl - napisał. 

Press: Wydawca "Panoramy" został zawieszony po Sylwestrze Marzeń. Poszło o Jasona Derulo

loader
Paweł Kukiz Colin Farrel Paweł Wawrzecki
10 Zobacz galerię
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER, cats / Splash News/EAST NEWS, VIPHOTO/East News