Zamknij

Ewa Żmijewska nagrała piosenkę o podziałach w Polsce. Córka Żmijewskiego w mocnym przekazie

10.03.2021 12:50

Ewa Żmijewska, najstarsza córka Artura Żmijewskiego, nagrała mocną piosenkę o podziałach w Polsce. W teledysku do piosenki "Tacy sami" znalazły się m.in. kadry z ostatnich protestów w Polsce oraz interwencje policji.

Ewa Żmijewska
fot. Piotr Zając/ Reporter/ East News

Ewa Żmijewska nie poszła w ślady słynnego taty i nie została aktorką. Córka Artura Żmijewskiego wybrała muzykę. Razem z Shandrelicą Casper, z którą tworzy duet Shandy & Eva, nagrała piosenkę "Tacy sami". Słowa i teledysk nawiązują do ostatnich nieciekawych wydarzeń w Polsce, m.in. strajków kobiet, wszechobecnej agresji czy interwencji policji.

Zobacz też: "Ojciec Mateusz": Telewizja Polska zmieniła dzień emisji popularnego serialu

Ewa Żmijewska nagrała piosenkę o podziałach w Polsce. Córka Artura Żmijewskiego w mocnym przekazie

"To, co obecnie dzieje się dookoła nas, jest przerażające. Niestety, historia niczego nas nie nauczyła. Pozostajemy bez wzajemnego szacunku, obojętni na ludzką krzywdę, tworzymy sojusze, bazując na konfliktach i nietolerancji. Nasza piosenka wynika z niezgody na taki stan rzeczy" - mówiła Ewa Żmijewska w rozmowie z serwisem Interia.pl.

"Tyle bólu, tyle bólu i zawiści /Modlisz się, by twój plan się ziścił / Dobry Bóg ci przecież pomoże wytępić co inne / Ilu ludzi musi żyć dzisiaj w ukryciu?/ Ile dzieci dziś odbierze sobie życie? / Bo nie mają wyboru /Koloru skóry lub kogo kochają" - tak brzmi fragment piosenki "tacy sami".

Córka Żmijewskiego ukończyła wydział lokalny w Los Angeles College of Music. Tam poznała Shandrelicę Casper, z którą dziś tworzy duet Shandy & Eva. Premiera teledysku do piosenki "Tacy sami" miała miejsce w Dzień Kobiet - 8 marca.

Ewa Żmijewska jest najstarszą pociechą Artura Żmijewskiego i Pauliny Żmijewskiej. 28-latka ma jeszcze dwójkę rodzeństwa, braci: Karola i Wiktora.

loader