Zamknij

Andrzej Szopa żyje w urągających warunkach. Gwiazda "Klanu" oburzona. "Pokłady pogardy"

02.09.2021 07:55

Elżbieta Panas, znana widzom z serialu "Klan", jest oburzona informacjami o warunkach panujących w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. W mediach pojawiły się informacje o skandalicznych warunkach, w jakich żyje Andrzej Szopa. Aktorka i wolontariuszka winą obarcza prezesa ZASP.

Elżbieta Panas
fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/ EAST NEWS

Elżbieta Panas to polska aktorka, którą doskonale kojarzą miłośnicy serialu "Klan". Mogliśmy oglądać ją także w takich produkcjach jak "Wielki Szu", "Samo życie" czy "Lekarze". Pani Elżbieta poza pracą aktorską poświęciła się pracy jako wolontariuszka, od lat związana jest z Domem Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, karmi mieszkańców, opiekuje się nimi i stara zapewnić rozrywkę. Nic dziwnego, że nie mogła przejść obojętnie obok informacji o skandalicznych warunkach, w jakich przebywa jeden z aktorów.

Andrzej Szopa, znany między innymi z "Klanu" i "Plebanii" po operacji kręgosłupa porusza się na wózku inwalidzkim. W mediach pojawiła się szokująca informacja żony artysty, który w Skolimowie miał przebywać w urągających warunkach. Wszechobecny brud, bałagan i połamane meble - to codzienność niepełnosprawnego aktora.

- Oczywiście, że wysłałam w tej sprawie wszędzie e-mail, że ruszyłam niebo i ziemię, lecz boję się, że będzie to kolejne wydarzenie zamiecione „pod dywan” i w czasie czwartej, nadchodzącej fali pandemii za zamknięte przed bliskimi drzwi w Skolimowie wróci stary „ład”. Bo tam ktoś wyraźnie zapomniał o szacunku należnym każdemu człowiekowi, a ciężko choremu, który już nie może sam o siebie zawalczyć, ten szacunek i opieka należą się szczególnie - opowiadała żona Szopy.

Elżbieta Panas także nie kryła oburzenia i personalnie wskazała osobę, która ma być odpowiedzialna za skandal w Skolimowie.

Elżbieta Panas o warunkach w Skolimowie. Gwiazda "Klanu" oskarża prezesa ZASP?

Zdaniem Elżbiety Panas za skandaliczne warunki, w jakich żyje Andrzej Szopa, ma odpowiadać prezez Związku Artystów Scen Polskich. Krzysztof Szuster przejął stanowisko po śmierci Pawła Królikowskiego. 

- Panie Krzysztofie Szuster i pani Marleno Miarczyńska – prezesko fundacji Domu Artysty Weterana Scen Polskich i pełnomocniku tegoż domu, skąd macie tyle w sobie obojętności, pychy, samolubstwa i cynizmu względem drugiego człowieka!? (...) Ile jesteście jeszcze w stanie ludziom dokuczyć? Skąd u was takie pokłady pogardy i znieczulicy?! To wy jesteście winni tego, co widzimy na tych zdjęciach, które udostępniła zdruzgotana Małżonka naszego Kolegi, Andrzeja Szopy! - ostro oceniła w mediach społecznościowych.

Co więcej, Panas zwraca uwagę także na inne zachowania, które nie powinny mieć miejsca.

- Od miesięcy robicie wszystko, aby uniemożliwić i zniechęcić we wspieraniu naszych kolegów i koleżanek, mieszkańców Domu Artysty Weterana w Skolimowie! (...) Uniemożliwiacie odwiedziny najbliższym, którzy są zaszczepieni, a sami wchodzicie bez masek, kiedy chcecie?! Przecież personel porusza się po obiekcie również bez masek! Jesteście, najprościej rzecz ujmując, bardzo niedobrymi ludźmi, działającymi na szkodę mieszkańców - podsumowała.

Przedstawiciele Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie do tej pory nie odnieśli się do medialnych doniesień.