Zamknij

Ekipa Friza wyceniona na setki milionów? Youtuberzy postawili na nowy biznes

19.05.2021 14:55

Friz to jeden z najpopularniejszych polskich youtuberów, a jego Ekipa robi prawdziwą furorę na rynku. Kwota, na jaką wyceniono Ekipa Holding, przyprawia o zawrót głowy i może wzbudzić zazdrość czołowych krajowych celebrytów i przedsiębiorców.

Ekipa Friza wyceniona na setki milionów? Youtuberzy postawili na nowy biznes
fot. Karolina Adamska/East News

YouTube to już od dawna nie tylko serwis skierowany w większości do odbiorców, którzy mogli konsumować treści znanych artystów etc. Coraz częściej to kolejny rynek, na którym możne nie tylko zaistnieć, ale także zarobić ogromne pieniądze. Popularni youtuberzy to bardzo często celebryci mogący pochwalić się ogromną ilością oddanych fanów, a także wytrawni biznesmeni. Nie sposób nie powiedzieć tego o Frizie, czyli Karolu Wiśniewskim. Sieciową karierę rozpoczynał, nagrywając filmy z jazdy na rolkach i parkour, ale największą rozpoznawalność przyniosły mu relacje z gier komputerowych.

Obecnie Friz stworzył z innymi youtuberami Ekipę, która jest jedną z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejszą internetową grupą. Friz wynajął z przyjaciółmi luksusową willę i stworzył swoiste reality show publikowane w serwisie YouTube. Swoisty serial o Ekipie okazał się hitem a widzowie, zwłaszcza młodzi, zachwycili się perypetiami youtuberów pełnymi wzruszeń, kontrowersji i żartów. Dosyć powiedzieć, że gdy na runku pojawiły się lody sygnowane przez Friza i resztę grupy, ich sprzedaż biła rekordy i stała się jednym ze sprzedażowych ewenementów.

ZOBACZ TAKŻE:  Lody Ekipa. 1000 procent zysku z „papierków wartościowych”

Friz i jego Ekipa warci setki milionów złotych. Mają nowy plan na biznes

Friz wykazał się doskonałą smykałką do biznesu, założył spółkę Ekipa Holding, której akcjonariuszem jest między innymi January Ciszewski, prezes JR Holding. W najnowszym badaniu wartość jego pakietu wyceniono na 17,218 miliona złotych. Jako że stanowi on 11,97 procent kapitału, łatwo obliczyć, że wycena Ekipa Holding to około 143 milionów złotych. Trzeba przyznać, że Friz może nazwać się królem biznesu, a to nie ostatnie słowo, jakie powiedział.

Ekipa Holding weszło na giełdę, a Wiśniewski postanowił zająć się przyszłościową marką gier video. We współpracy z firmą T-Bull zamierzają stworzyć dwie gry mobilne, mają także trwać negocjacje z All In! Games w kwestii nagrania pełnoprawnej gry komputerowej / konsolowej. Ekipa nie zwalnia więc tempa, ale regularnie się rozpędza.

ZOBACZ TAKŻE: "Influencerka, youtuberka i tiktokerka" wymarzonymi zawodami dziewczynek