Zamknij

Edyta Pazura miażdży Bożenę Dykiel? "Nie wiesz, nie pieprz"

25.10.2021 13:58

Edyta Pazura postanowiła skomentować niedawną kontrowersyjną wypowiedź Bożeny Dykiel w TVN. Aktorka miała opowiadać o depresji, ale zmieniła temat i zaczęła m.in. reklamować "cudowne" okulary na depresję za kilka tysięcy złotych. Żona Cezarego Pazury, która już wcześniej ujawniła, że przechodziła depresję, nie pozostawiła słów Dykiel bez odpowiedzi.

Edyta Pazura
fot. Karol Makurat/REPORTER/EAST NEWS

Edyta Pazura przyznała jakiś czas temu, że zmagała się z depresją. Temat tej podstępnej choroby jest w mediach poruszany ostatnio niezwykle często, by uświadamiać wszystkim, jak ważny jest to problem, jak wielu osób choroba ta dotyka i jak ważne jest, by właściwie na nią reagować. Istotnym elementem walki z depresją są kampanie uświadamiające - jak ta przygotowana przez fundację "Twarze depresji". W ramach akcji w studiu "Dzień dobry TVN" pojawiła się jej ambasadorka - Bożena Dykiel. Jej wypowiedź mocno zaskoczyła prowadzące, ale też wszystkich widzów programu (fragment nie jest już oficjalnie dostępny, a telewizja usunęła go ze wszystkich publicznych źródeł).

Zobacz także

Na reakcję z różnych stron nie trzeba było czekać. Wypowiedź skomentowały m.in. Karlina Korwin-Piotrowska, Paulina Młynarska (Dykiel w swoich słowach stwierdziła, że Wojciech Młynarski miał depresję, co nie jest prawdą - przyp. red.), która bezpośrednio zwróciła się do aktorki. Teraz kilka mocnych słów opublikowała w sieci Edyta Pazura.

Zobacz także: Alec Baldwin przypadkowo zastrzelił kobietę. Nowe, zaskakujące ustalenia

Edyta Pazura w ostrych słowach do Bożeny Dykiel

Na Instagramie Pazura zamieściła wpis o swojej depresji i o tym, jak bardzo nie można tego tematu bagatelizować. Podkreśla, że przychodzi moment, w którym trzeba zaufać autorytetom - lekarzom, a nie ślepo zdawać się na doradców, którym brakuje wiedzy. Żona Cezarego Pazury zauważa, że słuchanie "pierdoletów" i "opowieści dziwnych treści" może się skończyć tragicznie. Wpis kończy m.in. hashtagami: #nie #wiesz #nie #pieprz, z którego wybrzmiewa wprost, że nie warto słuchać osób, które kreują się na znawców w temacie, a nimi nie są. Choć Pazura nie mówi wprost, do kogo kieruje ten dopisek, nie trudno domyślić się, że chodzi właśnie o reklamującą uzdrawiające okulary Dykiel.

"Przede wszystkim suplementy nie leczą depresji. I gdybym ja zaufana parę miesięcy tym mądrzejszym od siebie, a przede wszystkim lekarzom, pewnie mogłabym uniknąć wielu przykrych doświadczeń, nie doprowadzając się do momentu, w którym nie mogłam przełknąć kawałka kanapki. Po drugie depresja to nie trąd i wcale nie chorują osoby, które są słabsze psychicznie czy mniej odporne na stres. Nie ma reguły, ale wiem jedno. Ta choroba nie spada z nieba, a jeżeli nasłuchacie się „pierdoletów” i opowieści dziwnych treści, to może się to skończyć tragedią. Nie tylko dla Was, ale także dla bliskich i rodziny" - zauważa Pazura.

Pod wpisem wielu internautów dziękuje Edycie Pazurze za poruszony temat. Warto dodać, że fundacja Twarze Depresji poinformowała niedawno o zakończeniu współpracy z Bożeną Dykiel.

loader