Obserwuj w Google News

Edyta Gorniak zbiera śmieci w lesie. Podzieliła się gorzką refleksją. "Tacy są ludzie własnie"

2 min. czytania
28.04.2021 12:08

Edyta Górniak od wielu miesięcy większość czasu spędza w swoim domu na Podhalu, gdzie ma czas na odpoczynek na łonie natury. Niestety i tam, w pięknych okolicznościach wsi pod Zakopanem, dostrzega zgubne oznaki działalności człowieka. Pokazała w social mediach filmik z górą śmieci, pozostawioną przy leśnej ścieżce.

Edyta Górniak
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Edyta Górniak od dłuższego czasu bardzo ceni sobie spokój. Gwiazda od dawna marzyła o tym, by mieć swój dom w górach, które bardzo kocha. Okres kilku lat tuż przed pandemią koronawirusa był dla niej bardzo intensywny i wyczerpujący fizycznie. Górniak była do tego stopnia zmęczona, że przed jednym z występów dostała zapaści. Pod koniec 2020 roku diwa dokonała zakupu domu w podzakopiańskiej miejscowości i teraz spędza tam większość swojego czasu. Odpoczywa, medytuje, korzysta z kontaktu z przyrodą i czystego górskiego powietrza. Pięknymi krajobrazami piosenkarka bardzo chętnie dzieli się w social mediach.

Zobacz także: Edyta Górniak udzieliła porad Brzozowskiemu przed Eurowizją. Zaprosiła wokalistę na warsztaty

Edyta Górniak walczy o czyste lasy i zbiera śmieci

Na Instagramie Edyta Górniak pokazała niedawno filmik ze spaceru po górach. Piękne, błękitne niebo, słońce, resztki śniegu i odgłosy ptaków - w takich okolicznościach spaceruje diwa. Niestety, jej radość zmąciła góra śmieci, piętrząca się koło ścieżki. Artystka wyposażona w rękawiczki i worki dzielnie wzięła się za sprzątanie. Jej postawa na pewno zasługuje na pochwałę. Gwiazda zdobyła się też na gorzką refleksję, dotyczącą człowieka. Stwierdziła krótko: "Tacy są ludzie właśnie". "Czy ktoś z Was potrafi to wytłumaczyć tak, żebym to zrozumiała? Brawo mieszkańcy Ziemi" - napisała też w komentarzu. Niestety, jej post jest widoczny tylko dla osób, które ją obserwują na Instagramie.

Edyta Górniak jest rozczarowana faktem, że są ludzie, którzy nie potrafią uszanować piękna przyrody i muszą ją niszczyć, pozostawiając śmieci. Pod postem pojawiło się wiele komentarzy od fanów, którzy wspierają piosenkarkę w jej działaniach i wyrażają podobne przekonania. Mało kto decyduje się na to, by iść do lasu i sprzątać znalezione w nim śmieci.

Niedawno na podobny problem uwagę zwróciła aktorka Alżbeta Lenska, która będąc na Zanzibarze, wzięła udział w zbiórce śmieci.

RadioZET.pl/AS