Obserwuj w Google News

Edyta Górniak skrytykowana. Lekarka apeluje o karę dla piosenkarki. "Niech tylko śpiewa"

2 min. czytania
24.08.2021 23:22
Zareaguj Reakcja

Edyta Górniak w ogniu krytyki. Lekarka apeluje o karę dla piosenkarki za zerwanie informacji o nakazie noszenia maseczek. Jak zauważa, występek Górniak powinien być ścigany z urzędu.

Edyta Górniak
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EAST NEWS

Edyta Górniak wywołała ostatnio niemałe poruszenie.  Diwa pochwaliła się na Instagramie filmikiem, na którym zrywa ze ściany informację o nakazie noszenia maseczki w miejscu publicznym. Dla Górniak, która otwarcie wyśmiewa pandemię, a także krytykuje szczepionki, takie wideo jest być może powodem do dumy i tak może być postrzegane przez dużą część jej wielbicieli. Nie jest tajemnicą, że Górniak dba o to, by na jej social mediach przebywały jedynie "świetliste istoty". W ten sposób zbudowała sobie tam wielotysięczny krąg "wyznawców", którzy przyklaskują jej poczynaniom.

Materiał, którym Górniak podzieliła się w sieci, spotkał się jednak nie tylko z pozytywnymi reakcjami. Zdecydowanie jedną z najmocniejszych jest apel lekarki, która domaga się ukarania piosenkarki za jej występek.

Zobacz także:  Natalia Balicka zabrała głos w sprawie kreacji z Miss Supranational. Pokazała, w czym miała wystąpić

Lekarka chce kary dla Edyty Górniak

Jak nietrudno się domyślić, przedstawicielka środowiska medycznego jest zdania, że podobne zachowania, jak te, którym chwali się Edyta Górniak, powinny być ścigane z urzędu. Zdaniem lekarki diwa wypowiada się w tematach, o których nie ma zielonego pojęcia. W rozmowie z "Faktem" dr Barbara Jerschin nie szczędziła mocnych słów pod adresem piosenkarki.

Redakcja poleca

"Noszenie maseczki tam, gdzie jest to konieczne - w większym skupisku ludzi - to nie kwestia wyboru, tylko zdrowia" - przekonuje lekarka. "Niech pani Edyta lepiej tylko śpiewa, bo to bezczelne wypowiadać się na tematy medyczne, gdy nie ma się o nich zielonego pojęcia. Takie osoby powinna z urzędu ścigać prokuratura. Czy pani Edyta weźmie odpowiedzialność za ludzi, którzy idąc za jej przykładem, maseczek nosić nie będą i zarażą się, a potem będą zarażać też innych? Albo za tych, którzy się nie zaszczepią i niestety umrą? Nie sądzę!" - stwierdziła dosadnie.

Ciekawe czy Edyta Górniak weźmie sobie te słowa do serca.

Te polskie gwiazdy dokonały coming outu. Głośno opowiedziały o swojej orientacji [GALERIA]