Obserwuj w Google News

Edward Miszczak odchodzi z TVN. Pracował tam 25 lat

2 min. czytania
07.06.2022 19:11
Zareaguj Reakcja

Edward Miszczak odchodzi z TVN. Po dwudziestu pięciu latach Miszczak przestaje być członkiem zarządu oraz dyrektorem programowym TVN - dowiedział się serwis Press.pl. Miszczak związany był ze stacją od momentu jej powstania, czyli od 1997 roku.

Edward Miszczak
fot. East News/Adam Jankowski/ Reporter

Edward Miszczak przestaje być dyrektorem programowym i członkiem zarządu TVN. Jak czytamy w serwisie Press.pl, prezeska Warner Bros. Discovery w Polsce Katarzyna Kieli w mailu poinformowała pracowników TVN, że "Edward Miszczak zdecydował o odejściu z firmy". "Rozmawialiśmy z Edwardem od pewnego czasu na temat zmiany w naszej organizacji, jesteśmy więc do niego bardzo dobrze przygotowani" - napisała. 

Zobacz też:  Edward Miszczak odpowiedział Małgorzacie Rozenek. Spełni jej marzenie?

Edward Miszczak odchodzi z TVN. Pracował tam 25 lat 

Miszczak w okresie przejściowym ma pełnić ł funkcję dyrektora pionu Programmingu.

"Edward w okresie przejściowym będzie pełnił funkcję dyrektora pionu Programmingu i będziemy mieli jeszcze czas, by się z nim pożegnać" - podkreśla Kieli.

 Miszczak do tej pory odpowiedzialny był za flagowy kanał TVN, połączone portfolio rozrywkowych kanałów tematycznych i naziemnych oraz za produkcję treści programowych. Funkcję dyrektora programowego TVN pełnił od 1998 roku. O zmianach w jego życiu zawodowym zrobiło się głośno w 2020 roku. Wtedy to w mediach pojawiła się informacja, że Miszczak nie jest już wiceprezesem TVN.

Edward Miszczak jeszcze w czasie studiów pracował w radio studenckim. Pracę zawodową zaczynał w Radiu Kraków, początkowo w dziale sportowym. Współtworzył też radio RMF FM. Pełnił tam funkcję dyrektora anteny, a następnie był wiceprezesem zarządu radia. W 1997 roku przeszedł do stacji TVN. Prowadził tam takie programy jak m.in. "Urzekła mnie twoja historia" oraz "Cela". Pełnił funkcję wiceprezesa zarządu spółki akcyjnej TVN. Dołączył też do zarządu spółki TVN Grupa Discovery.

gwiazdy które działają charytatywnie
10 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS