Obserwuj w Google News

Edward Miszczak odchodzi z TVN. Przejdzie do konkurencyjnej stacji? "Plotkowano o tym już od dawna"

Maciej Friedrich
2 min. czytania
08.06.2022 09:58
Zareaguj Reakcja

Edward Miszczak po 25 lat współpracy z TVN postanowił poszukać nowych zawodowych wyzwań. W mediach pojawiły się informacje, że miałby zastąpić gwiazdę konkurencyjnej stacji. Gdzie miałby kontynuować karierę?

Edward Miszczak
fot. screen: YouTube / tvnpl

Edward Miszczak to jeden z najbardziej doświadczonych polskich dziennikarzy i niekwestionowany twórca sukcesu TVN. Do stacji dołączył niemal na początku jej powstania, w roku 1997, by już rok później objąć funkcję dyrektora programowego. Jednocześnie mogliśmy oglądać go na ekranach jako prowadzącego takich programów jak "Cela" czy "Urzekła mnie twoja historia". Był wiceprezesem zarządu spółki akcyjnej TVN oraz członkiem zarządu spółki TVN Discovery. W 2020 roku pojawiła się informacja, że nie jest już wiceprezesem TVN, nikt chyba jednak nie spodziewał się, że postanowi na dobre pożegnać się ze stacją.

O tym, że Miszczak po 25 latach odchodzi z szeregów stacji, którą w ogromnej mierze współtworzył, poinformowała prezes Warner Bros. Discovery w Polsce Katarzyna Kieli w mailu wysłanym do pracowników, którego treść opublikował serwis Press.pl.

- Edward Miszczak zdecydował o odejściu z firmy. Rozmawialiśmy z Edwardem od pewnego czasu na temat zmiany w naszej organizacji, jesteśmy więc do niego bardzo dobrze przygotowani. Edward w okresie przejściowym będzie pełnił funkcję dyrektora pionu Programmingu i będziemy mieli jeszcze czas, by się z nim pożegnać - czytamy.

Wiele osób zastanawiało się, czy 67-latek przejdzie na medialną emeryturę. Pojawiły się jednak informacje o tym, że miałby objąć wysokie stanowisko w konkurencyjnej stacji.

ZOBACZ TAKŻE:  Gwiazdy, które nagle zniknęły z TV. Co się z nimi dzieje? [GALERIA]

Redakcja poleca

Edward Miszczak po 25 latach odchodzi z TVN. Zostanie nową gwiazdą Polsatu?

W oficjalnym oświadczeniu Edward Miszczak nie poinformował, że ma zamiar całkowicie zakończyć zawodową karierę.

- 25 lat w telewizji to cała epoka, a TVN było największą przygodą mojego zawodowego życia. Robiliśmy tu razem rzeczy, które wielu wydawały się niemożliwe, a nam wychodziły. TVN wyznaczał i wyznacza trendy. Zostawiam tu fantastyczny zespół, który towarzyszył mi w tej drodze. Ponadto Kasia Kieli i wszyscy odpowiedzialni za rozwój TVN każdego dnia udowadniają, że można robić telewizję, którą widzowie kochają i która po prostu jest najlepsza - czytamy.

Jak informuje portal Plotek, powołując się na osobę związaną z TVN, Edward Miszczak mógłby przejść do Polsatu, być może nawet zastąpić Ninę Terentiew na stanowisku dyrektora programowego.

- Informacja o odejściu Edwarda Miszczaka dopiero się rozchodzi. To na pewno koniec pewnej epoki. Wszyscy zastanawiają się, co będzie dalej. Podobno Edward ma przejść do Polsatu, bo Nina Terentiew ma odejść w okolicach grudnia. Nie wiadomo jeszcze, kto go zastąpi, wszyscy jesteśmy bardzo poruszeni. Plotkowano o tym już od dawna, ale nie chcieliśmy do końca w to uwierzyć - cytuje informatora Plotek.

Z pewnością doświadczenie "ojca TVN" jest nie do przecenienia.