Obserwuj w Google News

Edward Miszczak napisał do pracowników TVN. Ujawniono treść pożegnalnego maila

2 min. czytania
28.06.2022 10:57
Zareaguj Reakcja

Edward Miszczak oficjalnie pożegnał się z pracownikami TVN. Zrobił to jednak szybciej niż początkowo informowano. Były dyrektor programowy wysłał do wszystkich maila, w którym podziękował za wspólnie spędzone lata. "Nie mówię żegnajcie, ale do widzenia" - dodał tajemniczo. 

Edward Miszczak
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Edward Miszczak po 25 latach odchodzi z TVN. Z grupą związany był od 1997 roku i pełnił funkcję dyrektora programowego oraz był członkiem zarządu. 

25 lat w telewizji to cała epoka, a TVN było największą przygodą mojego zawodowego życia - pisał niedawno. Robiliśmy tu razem rzeczy, które wielu wydawały się niemożliwe, a nam wychodziły. TVN wyznaczał i wyznacza trendy. Zostawiam tu fantastyczny zespół, który towarzyszył mi w tej drodze. (...) Co prawda jeszcze nie żegnam się z firmą, ale już dziś bardzo chciałbym podziękować za tę wyjątkową podróż. W życiu każdego przychodzi taki moment, że mimo sukcesów odczuwa się potrzebę zmiany. Dlatego podjąłem decyzję o odejściu, ale ludzie i to wyjątkowe miejsce zawsze będą w moim sercu - przekazał. 

Jak informowała Katarzyny Kieli, prezes Warner Bros. Discovery w Polsce i CEO TVN, w okresie przejściowym Edward Miszczak miał pełnić funkcję dyrektora pionu programmingu. Tymczasem były dyrektor już oficjalnie pożegnał się z firmą. 

Redakcja poleca

Edward Miszczak pożegnał się z pracownikami TVN

Treść wiadomości Edwarda Miszczaka do pracowników TVN udostępnił "Presserwis".

Dziś rezygnuję z przeświadczeniem, że Grupa doskonale da sobie radę na rynku, bo zbudowaliśmy razem coś, co przetrwa każdą wichurę - napisał były dyrektor programowy.

Nie krył dumy, że "z ambitnej, ale mało znaczącej na telewizyjnym rynku stacji, która walczyła o pięć procent udziału, urośliśmy do wielkiej firmy, która ma ponad dwadzieścia kanałów, zajmuje ponad jedną czwartą rynku i stała się częścią jednej z największych na świecie firm dostarczających ludziom rozrywkę". 

Miszczak zakończył wiadomość zdaniem: "Dziękuję wam za te wszystkie piękne dni i nie mówię »żegnajcie«, ale »do widzenia«". Przekazał też, że z biura wyprowadził się już 21 czerwca. 

W branży mówi się, że Miszczak po zakończeniu okresu zakazu konkurencji ma dołączyć do Polsatu. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł "Presserwis", stąd właśnie miało wynikać szybsze niż zapowiadano pożegnanie 67-latka z TVN.

EN_01490723_0010 (1)
fot. VIPHOTO/East News