Zamknij

Dziennikarz TVN zakpił z Kurskiego na wizji. Nagranie stało się hitem sieci [WIDEO]

06.09.2022 13:44

Odwołanie Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP było jednym z najgłośniejszych wydarzeń ostatnich dni, o którym mówiły wszystkie media. Dziennikarz TVN24 postanowił przekazać tę wieść w prześmiewczy sposób.

Radomir Wit
fot. Twitter/@serekblu/screen

Wiadomość o tym, że Jacek Kurski został odwołany z funkcji prezesa Telewizji Polskiej, była jednym z największych zaskoczeń ostatnich dni. Nic dziwnego, że odejście osoby odpowiedzialnej za budowanie propagandowego charakteru TVP wywołało falę komentarzy - także tych żartobliwych. Właśnie w taki sposób Radomir Wit z TVN24 podsumował odejście Kurskiego.

Zobacz także: Królikowski tłumaczy się z walki sobowtórów Putina i Zełenskiego. Był w złym stanie psychicznym

Dziennikarz TVN zakpił z Kurskiego na wizji. Nagranie stało się hitem sieci

Radomir Wit, który jest sejmowym korespondentem TVN24, przekazując widzom wieść o odwołaniu Kurskiego, postanowił przeczytać wiadomość, opublikowaną przez byłego prezesa w sieci. Zrobił to jednak w prześmiewczym tonie, unaoczniając absurdalność pożegnalnych słów byłego prezesa.

Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, której oddałem siedem ostatnich lat, jest dziś u... – czytał Wit, zawieszając się na dalszych słowach w wyraźnym geście niedowierzania, wytrzeszczając wręcz oczy - …u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy. Z serca dziękuję Widzom i ludziom TVP – doczytał, nie kryjąc rozbawienia. 

To krótkie ogłoszenie z udziałem Radomira Wita spodobało się wielu internautom i już krąży w sieci, zbierając tysiące odsłon i komentarzy - zarówno żartobliwych, jak i pełnych goryczy.