Obserwuj w Google News

Dzień Dobry TVN: zmiany w programie. "Rozstaliśmy się za porozumieniem stron"

2 min. czytania
10.08.2022 09:31
Zareaguj Reakcja

W "Dzień Dobry TVN" szykują się spore zmiany. Producentki Ewa Baj i Luiza Zając nie pracują już w porannym programie TVN. Takie informacje pojawiły się na portalu "Presserwisu".

"Dzień Dobry TVN"
fot. Instagram.com/ DDTVN

Szykują się duże zmiany w " Dzień Dobry TVN". Jak donosi "Presserwis", w programie śniadaniowym TVN nie będą już pracować producentki: Ewa Baj i Luiza Zając. Ewa Baj była producentką "Dzień dobry TVN", natomiast Luiza Zając producentką wykonawczą. Jak dodaje Onet.pl, o zakończeniu z nimi współpracy zadecydowała sama stacja TVN. Zmiany ogłoszono zespołowi we wtorek, w czasie spotkania online.

Zobacz też:  Wendzikowska została zwolniona? Prezenterka tłumaczy rozstanie z DDTVN

Dzień Dobry TVN: Zmiany w programie. "Rozstaliśmy się za porozumieniem stron"

Ewa Baj w rozmowie z Onetem potwierdziła tę informację.

"Mogę tylko potwierdzić, że nie jestem już producentką "Dzień dobry TVN" - powiedziała. Z kolei Luiza Zając dodała: "Rozstaliśmy się za porozumieniem stron". Ewa Baj pracę w TVN rozpoczęła w 2001 roku, natomiast Luiza Zając w 2009.

Jak tłumaczy TVN Warner Bros Discovery, grupa w ostatnim czasie planowała cięcia w redakcji.

"Ogłosiliśmy niedawno pierwsze zmiany, które odzwierciedlają nowe podejście do organizacji i zarządzania produkcją w grupie.  Kolejnym krokiem jest wprowadzenie zmian w strukturze redakcji "Dzień dobry TVN". Ograniczyliśmy liczbę producentów. Obowiązki głównej producentki programu będzie pełnić Dorota Malesa" - podkreśla biuro prasowe TVN Warner Bros Discovery. Do tej pory Dorota Malesa była jedną z producentek wykonawczych.

Warto podkreślić, że z danych Nielsen Media wynika, że w pierwszym półroczu bieżącego roku "Pytanie na śniadanie" oglądało w TVP2 średnio o 5 tysięcy widzów więcej, niż "Dzień Dobry TVN". Program TVP oglądało średnio 385 tysięcy widzów, natomiast "Dzień Dobry TVN" - średnio 380 tysięcy. Dodajmy, że TVN wygrywał z TVP2 w grupie komercyjnej 16-49.

Galeria
9 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS