Zamknij

Dowbor odpowiada Jakimowiczowi. „Naślesz na mnie CBA, Jareczku?”

Anna Skalik
23.08.2022 07:08

Maciej Dowbor odpowiedział Jarosławowi Jakimowiczowi na groźby pod swoim adresem. W ironicznym wpisie spytał prezentera TVP, czy zamierza nasłać na niego CBA.

Dowbor i Jakimowicz
fot. Instagram/@maciej.dowbor/screen/@jarosław.jakimowicz/screen

W ostatnich dniach przez media przechodzi burza z „Młodymi Wilkami” w tle, związana z wypowiedzią aktora filmu – Pawła Deląga – na temat możliwej kontynuacji tej produkcji. Słowa gwiazdora o tym, że film o polskich młodych gniewnych nie wpłynął na kariery grających w nim aktorów, uderzyły Jarosława Jakimowicza, który oskarżył kolegę w mediach społecznościowych o to, że przez lata ukrywa swoją homoseksualną orientację. Zagroził też ujawnieniem listy rzekomych partnerów „Pedeląga”, jak go nazwał.

Deląg, w innym poście nawiązał do ataków Jakimowicza, jednak szerzej sprawy nie komentował. Oświadczył natomiast, ze sprawą zajmą się jego prawnicy. Pod niedawnym postem Deląga pojawił się m.in. komentarz Macieja Dowbora, który gratuluje koledze i proponuje, by „pieprzyć ksenofobicznych troglodytów”.

Słowa te Jakimowicz mocno wziął do siebie, bo wkrótce opublikował odpowiedź, w której grozi Dowborowi ujawnieniem pewnej jego „rodzinnej tajemnicy”. Obserwatorzy gwiazdora TVP nie ukrywają rozgoryczenia jego coraz bardziej godną pożałowania postawą i atakami w sieci.

Na komentarz pod swoim adresem zareagował także sam Maciej Dowbor.

Zobacz także: Dorota Stalińska trafiła do szpitala. Aktorka przeszła kolejną operację. "Tytanowe klamry" [FOTO]

Dowbor odpowiada Jakimowiczowi. „Naślesz na mnie CBA, Jareczku?”

Zaledwie w kilka godzin po wpisie Jarosława Jakimowicza na Instagramie Maciej Dowbor opublikował screen wpisu z groźbami pod swoim adresem. Zwracając się do prezentera TVP per „Jareczku”, ironicznie spytał, czy aktor zamierza teraz nasłać na niego CBA, CBŚ, ABW albo Skarbówkę.

W słowach tych nawiązuje do dobrych układów Jakimowicza, który już od dłuższego czasu cieszy się statusem gwiazdora mediów publicznych, przychylnych władzy PiS.

Z udawanym przerażeniem Dowbor zauważa, że zacznie pakować zdjęcia dzieci i piżamę.

I co ja mam takiemu człowiekowi odpisać? To co, Jareczku?! Naślesz na mnie CBA, CBŚ, ABW czy może Skarbówkę?! A może Twoi nowi kumple przeczeszą dokumentację medyczną mojej rodziny 5 pokoleń wstecz?! Jaruś, przecież masz kontakty!! Skorzystaj z tego. Zawsze jakiś szantażyk w zanadrzu może się do czegoś przydać. A może powinienem teraz trząść się z przerażenia, że Twoje podrażnione ego zrzuci na moją rodzinę wszystkie możliwe klątwy?! – pyta żartobliwie i dodaje z niedowierzaniem:

Nie sądziłem, że kilka słów wsparcia dla Pawła Deląga, który padł ofiarą obrzydliwego, szowinistycznego i homofobicznego ataku, wywoła taki hejt! Ale jak to mówią - uderz w stół, a nożyce się odezwą. Szykuję piżamę, zestaw higieniczny i cebulę, zdjęcia dzieci, bo podpadłem Panu Jarkowi!! A jak wiadomo – Jarkowi w tym kraju się nie podpada – kończy i swój wpis oznacza wymownym hashtagiem: #dzban.

Czy doczeka się kolejnej odpowiedzi ze strony Jakimowicza?