Zamknij

Dorota Wellman nie porozmawia z Agatą Dudą. Padły mocne słowa. "Nie interesuje mnie, co ma do powiedzenia"

09.12.2021 16:09

Dorota Wellman skrytykowała Agatę Dudę w rozmowie z Magdą Mołek. Prowadząca "Dzień Dobry TVN" nie szczędziła uwag pod adresem pierwszej damy i wyznała, że nawet gdyby miała okazję, nie chciałaby przeprowadzić wywiadu z żoną Andrzeja Dudy. 

Dorota Wellman
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EAST NEWS

Dorota Wellman jest znaną dziennikarką, felietonistką i jedną z najbardziej lubianych prezenterek "Dzień Dobry TVN". Widzowie cenią ją za poczucie humoru, inteligencję i dystans, co od wielu lat zbliża ją z równie błyskotliwym Marcinem Prokopem, z którym udało jej się stworzyć jeden z najpopularniejszych duetów w telewizji. 

Wellman znana jest także z zaangażowania w sprawy kobiet i często zabiera głos w internetowych debatach na ważne tematy społeczne. Od kwietnia 2021 prowadzi autorski program "Inspirujące kobiety" w TVN Style, wcześniej w tej samej stacji przez kilka lat współprowadziła talk-show "Miasto kobiet", który niedawno powrócił na antenę z nowym składem gospodyń, w tym Aleksandrą Kwaśniewską i Marzeną Rogalską. W programie Wellman miała okazję współpracować z Magdą Mołek, obecnie prowadzącą własny kanał na YouTube "W moim stylu". Dawne koleżanki z kanapy spotkały się ostatnio w wideorozmowie, w której poruszyły temat m.in. Agaty Dudy

Dorota Wellman skrytykowała Agatę Dudę na kanale Magdy Mołek

Dorota Wellman nie jest entuzjastką obecnej pierwszej damy, o czym wielokrotnie przekonywała w wywiadach. Przed wyborami prezydenckimi w czerwcu 2020 roku prezenterka krytycznie podsumowała żonę Andrzeja Dudy. 

Nie bardzo rozumiem obecnej pierwszej damy, która nie mówi ani słowa w żadnej ważnej społecznie sprawie. Uważam, że to jest niewykorzystana szansa przez pięć lat, żeby nie mówić głośno o sprawach kobiet, dzieci czy sprawach osób biednych. Można było sobie wybrać jeden temat przewodni, który naprawdę pierwszą damę interesuje i się nim zajmować - powiedziała wówczas Agacie Młynarskiej. 

Niestety w drugiej kadencji nic się nie zmieniło w zachowaniu pierwszej damy. Agata Duda nadal stroni od zajmowania stanowiska w ważnych kwestiach społecznych, co kompletnie skreśla pierwszą damę w oczach Doroty Wellman. Prezenterka DDTVN zapytana przez Magdę Mołek o to, jakie pytanie zadawałaby prezydentowej, gdyby miała okazję z nią porozmawiać, odparła krótko: żadnego.

Nie interesuje mnie, co ma do powiedzenia - powiedziała Dorota Wellman o Agacie Dudzie. Jeśli ktoś pełni w państwie taką funkcję, ma możliwość, żeby zrobić wiele dobrych rzeczy i nie wykorzystuje tej sytuacji, żeby zajmować się istotnymi sprawami kobiet, dzieci, rodzin, tylko prezentuje się w pięknych sukniach na dożynkach (…), to nie interesuje mnie, co ma do powiedzenia - wyjaśniła. 

Wellman zarzuciła bierność także innym pierwszym damom. Uważa jednak, że na tle żon polskich prezydentów pozytywnie wyróżniały się Jolanta Kwaśniewska i tragicznie zmarła Maria Kaczyńska.

Anna Kalczyńska ujawnia, dlaczego jej dzieci trafiły do szpitala. Wyjdą dopiero na święta

EN_00947240_0020
fot. Diana Domin/East News
loader
Freddie Mercury
10 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS